این خودرو به طرز عجیبی ۳۳۰ میلیون گران شد + عکس

خودروی کیا K۵ EX مدل ۲۰۲۵ نسبت به سال گذشته ۵۰۰۰ دلار (معادل ۳۳۰ میلیون تومان) گران‌تر شده است.

این خودرو به طرز عجیبی ۳۳۰ میلیون گران شد + عکس

در اواخر سال ۲۰۲۳ با یک به‌روزرسانی جزئی، مدل امریکایی این خودرو با یک موتور استاندارد جدید و افزایش قیمت قابل‌توجه ۵۰۰۰ دلاری برای تریم EX معرفی شد.

شرکت کیا سدان به‌روزرسانی شده K۵ خود را در اواخر سال گذشته برای بازار کره جنوبی معرفی کرد و اکنون نگاهی به نسخه مقصد امریکای شمالی می‌اندازیم. از نظر ظاهری، این سدان از نظر داخلی و خارجی تغییری نکرده است. اما یک موتور استاندارد جدید زیر کاپوت آن تعبیه شده است. تریم EX نیز دارای تجهیزات استاندارد بیشتری است - بسیار زیاد. در واقع، اکنون گران‌ترین مدل K۵ در این خط محصول است و نرخ آن از ۳۵،۶۴۵ دلار آغاز می‌شود.

این افزایش ۵۰۰۰ دلاری نسبت به سال گذشته است. در ازای این قیمت، سیستم صوتی شیک Bose، صندلی راننده برقی ۱۰ حالته، فرمان گرمایشی، آینه‌های تاشوی برقی و سیستم کلید دیجیتالی ۲.۰ شرکت که گوشی هوشمند را به کلید تبدیل می‌کند، ارائه می‌شود. این ویژگی‌ها پیش از این بخشی از بسته ارتقایی EX Premium به ارزش ۳۶۰۰ دلار بودند که شامل مجموعه‌ای از سیستم‌های کمک به راننده نیز می‌شد. کیا مشخص نکرده است که آیا مدل ۲۰۲۵ این ویژگی‌ها را به صورت استاندارد دارد یا خیر.

kia-2

درحال‌حاضر، تفکیک نرخ سایر تریم‌ها که افزایش نرخ سالانه بسیار کمتری داشته‌اند، به شرح زیر است. تمام قیمت‌ها شامل ۱۱۵۵ دلار هزینه حمل‌ونقل می‌باشند.

قیمت کیا K5 مدل 2025

مدل/تریم قیمت 2024 قیمت 2025 افزایش قیمت
Kia K5 LX 26,745 دلار 28,145 دلار 1,400 دلار
Kia K5 GT-Line FWD 28,245 دلار 29,145 دلار 900 دلار
Kia K5 GT-Line AWD 29,845 دلار 30,745 دلار 900 دلار
Kia K5 EX 30,645 دلار 35,645 دلار 5,000 دلار
Kia K5 GT 33,145 دلار 34,245 دلار 1,100 دلار

در مورد موتور، باید از موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ خداحافظی کنیم. یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر اکنون برای همه مدل‌ها به جز GT استاندارد شده است. این موتور ۱۹۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که ۱۱ اسب بخار بیشتر از نسخه توربوشارژ است. اما گشتاور آن کمی کاهش یافته و به ۱۸۱ پوند-فوت رسیده است. افرادی که به دنبال موتور توربو هستند، همچنان می‌توانند مدل GT را با موتور ۲.۵ لیتری توربوشارژ ۲۹۰ اسب بخاری و ۳۱۱ پوند-فوت گشتاور انتخاب کنند. تمام مدل‌های K۵ به جز GT-Line که گزینه چهارچرخ محرک دارند و دارای سیستم محرک چرخ‌های جلو هستند. یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته در تمام تریم‌ها به جز GT که از یک گیربکس دوکلاچه بهره می‌برد، انتقال قدرت را برعهده دارد.

kia-3

در نمای خارجی، کیا K۵ مدل ۲۰۲۵ تقریباً قابل تشخیص از مدل قبلی نیست. چراغ‌های جلو دستخوش تغییراتی شده و جلوپنجره برای جایگزینی آنها تغییر کرده است. در عقب نیز چراغ‌های تیزتر به سمت پایین تا روی گلگیر جدید کشیده شده‌اند. مهم‌ترین تغییر در داخل کابین رخ داده است، با یک نمایشگر منحنی در دسترس که شامل یک صفحه نمایش ۱۲ اینچی برای راننده و یک واحد ۱۲.۳ اینچی سیستم سرگرمی مرکزی است. اکنون کاکپیت ناوبری متصل خودرو و بروزرسانی‌های از راه دور نیز در دسترس هستند. اپل کارپلی و اندروید اتو بی‌سیم در تمام مدل‌ها استاندارد است.

کیا K۵ مدل ۲۰۲۵ در سه ماهه دوم امسال به نمایندگی‌ها خواهد رسید.

www.novin.com
www.novin.com
منبع: خودرو بانک
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها