پیش نمایش از خودروی جدید و جذاب کیا / K4 در نیویورک رونمایی می‌شود

شرکت کیا تیزر جدیدترین محصول خود یعنی K۴ را همراه با طراحی عجیب ستون عقب منتشر کرد.

پیش نمایش از خودروی جدید و جذاب کیا / K4 در نیویورک رونمایی می‌شود

کره‌ای‌ها خودروی فورته/سراتو را روانه موزه می‌کنند تا جا برای تولید K۴ باز شود. این سدان جمع‌وجور و خاطره‌انگیز جای خود را به محصولی می‌دهد که قرار است تا چند روز دیگر در نمایشگاه نیویورک معرفی شود. کیا طی روزهای آینده طراحی نهایی K۴ را به همگان نشان خواهد داد اما فعلاً تیزری از آن منتشر شده است.

کیا K۴ مدل ۲۰۲۵ قبلاً تفاوت‌های قابل‌توجه خود نسبت به فورته/سراتو را نشان داده است. این خودرو از برخی عناصر طراحی مشترک با K۳ سود می‌برد اما K۳ در امریکا حضور نخواهد داشت. البته باید گفت K۴ جدید با چراغ‌هایی که ما را به یاد کادیلاک می‌اندازد راهی بازار بزرگ امریکا خواهد شد. برای اینکه بهتر بتوان جزییات طراحی این خودرو را دید می‌بایست اندکی نور تیزرهای منتشر شده بیشتر شود. رقیب کیا برای تویوتا کرولا از ستون عقب عجیبی سود می‌برد، چیزی که نظرها را به خود جلب کرده است.

کیا

افراد تیزبین سریعاً متوجه دستگیره‌های در عقب خواهند شد که در جای عادی قرار ندارند و در واقع در بخش پایه ستون عقب پنهان شده‌اند؛ اما آنچه پس از دستگیره‌ها دیده می‌شود جزو عناصر طراحی عجیب کیا K۴ است چراکه شیشه‌ای با شکل غیرعادی در این قسمت نصب شده است. این نوع طراحی با توجه به شجاعت طراحان کیا در محصولات اخیر شرکت خیلی سورپرایز‌کننده نیست.

کیا-۳

به نظر می‌رسد کیا K۴ جدید ابعاد بزرگ‌تری نسبت به فورته/سراتو دارد. این خودرو جزو جدیدترین محصولات کیا با نام‌گذاری متفاوت نسبت به قبل است چراکه قبلاً شاهد استفاده از نام K۵ بجای اپتیما و K۷ و سپس K۸ بجای کادنزا بوده‌ایم. شایان ذکر است کیا کادنزا و K۹۰۰ دیگر در امریکا عرضه نمی‌شوند و همین اتفاق برای خودروی اسپرت استینگر نیز رخ داده است؛ اما سدان جدید کیا احتمالاً قرابت زیادی با هیوندای النترا خواهد داشت، خودرویی که چندی پیش به‌روز شد. جانشین کیا فورته/سراتو همچنان نرخ مناسبی خواهد داشت چراکه فورته/سراتو جزو معدود محصولات این خودروساز با قیمتی کمتر از ۲۰ هزار دلار بود هرچند با در نظر گرفتن هزینه‌های تحویل و برخی موارد دیگر از این مرز قیمتی عبور می‌کرد. در آینده نزدیک اطلاعات کامل مربوط به رونمایی K۴ جدید را در پدال منتشر خواهیم کرد.

منبع: پدال
ارسال نظر