شرایط فروش وانت نیسان اعلام شد + جدول

به‌نظر می‌رسد گروه خودروسازی سایپا و شرکت زامیاد همچنان به وانت نیسان علاقه دارند؛ چرا که بخشنامه فروش جدید این خودرو را منتشر کرده‌اند.

شرایط فروش وانت نیسان اعلام شد + جدول

در شرایط پیش‌فروش وانت نیسان که ویژه خردادماه ۱۴۰۲ منتشر شده است، سه تیپ از این خودرو حضور دارند. نکته جالب این بخشنامه تنوع رنگ این وانت است که تنها با رنگ آبی به تولید می‌رسد. بنابراین وانت نیسان آبی (وانت نیسان جونیور نسل سوم) و بنز نارنجی (بنز سری واگن هود) همچنان در جاده‌های ما حضور خواهند داشت.

سه تیپ خودروی ارائه‌شده در شرایط پیش‌فروش وانت نیسان شامل وانت نیسان بنزینی، وانت نیسان دوگانه‌سوز و وانت نیسان بنزینی آپشنال با موتور M۲۴‌ پلاس است. مبلغ پیش‌پرداخت درخواست‌شده برای این خودروها نیز بین ۲۴۲ الی ۲۷۲ میلیون تومان است. مبلغ نهایی خودرو نیز در زمان تسویه‌حساب و تحویل خودرو مشخص خواهد شد. موعد تحویل خودروهای این بخشنامه شهریورماه ۱۴۰۲ است.

شرایط پیش‌فروش وانت نیسان درحالی اعلام می‌شود که این خودرو ۵۰ سالگی خود در خط تولید زامیاد را سال ۱۳۹۹ جشن گرفت. این وانت قدیمی و نه‌چندان کارآمد از سال ۱۳۴۹ تاکنون در ایران به تولید می‌رسد و طی سالیان اخیر به نیسان آبی مشهور شده است. دلیل این مسائه کاهش تنوع رنگ کارخانه و تولید آن تنها در رنگ آبی است. بااین‌حال اگر به دهه ۱۳۶۰ و ۱۳۵۰ بازگردیم، انواع نیسان وانت را در رنگ‌های مختلف همانند کرم، سبز و قرمز خواهیم دید.

وانت نیسان در طول ۵ دهه با پیشرانه‌های مختلفی به تولید رسیده است که درحال‌حاضر با پیشرانه ۲.۴ لیتری M۲۴‌ عرضه می‌شود. نسخه پلاس این پیشرانه به‌تازگی معرفی شده است که در جدول پیش‌فروش نیز حضور دارد. نسخه پلاس پیشرانه M۲۴ با ارتقا در سیستم خروجی، استاندارد آلایندگی یورو ۵ را دریافت کرده است. وانت نیسان یکی از معدود خودروهای سبک کشور است که همچنان بدون کیسه هوا برای راننده و سرنشین به تولید می‌رسد.

منبع: دیجیاتو
ارسال نظر