این خودروها را از سامانه یکپارچه بخرید + اسامی

سیاست‌گذار خودرویی به وعده خود عمل کرد و از دومین فروش خودرو با ساز و کار بدون قرعه‌کشی رونمایی کرد.

این خودروها را از سامانه یکپارچه بخرید + اسامی

اولین دور عرضه محصولات شرکت‌های خودروساز با مکانیزم بدون قرعه‌کشی روز سه‌شنبه هفته جاری به کار خود پایان داد. دور اول فروش خودرو با ساز و کار جدید حدود دو ماه زمان برد. اولین عرضه محصولات شرکت‌های خودروساز سوپرایزی به دنبال نداشت اما دور جدید فروش خودرو از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، محصولات جدیدی را به مشتریان عرضه می‌کند.

دومین دور عرضه محصولات شرکت‌های خودروساز با ساز و کار بدون قرعه‌کشی با وجود افت تعداد خودروی به نمایش گذاشته شده به نسبت دور اول، اما سوپرایزهایی را در دل خود جای داده است. سایپایی‌ها در این دور از فروش، در مجموع ۶ محصول جدید را روانه بازار می‌کنند. شاهین با گیربکس اتوماتیک و اطلس به نوعی گل سرسبد محصولات جدید سایپا محسوب می‌شوند. علاوه بر دو خودروی یاد شده شاهد هستیم که سه مدل جدید ساینا یعنی ساینا GX با گیربکس اتوماتیک، ساینا GX با گیربکس دستی و ساینا GX دوگانه‌سوز به سبد محصولاتی غول نارنجی جاده مخصوص اضافه شدند. یک مدل کوییک به نام کوییک R مدل GX نیز خودوری نورسیده این خودروساز در دومین طرح بزرگ پیش فروش صمت محسوب می‌شود.

دور جدید فروش خودروی صمت شاهد حضور تنها چهار خودروساز است. سایپا تنها نماینده خودروسازان بزرگ کشور است و خبری از ایران خودرو نیست؛ این در حالیست که پیش‌تر از حضور ایران‌خودرویی‌ها نیز در این دور از فروش محصولات شرکت‌های خودروساز نام برده شده بود. سایپا علاوه بر خودروهای جدید خود پنج محصولی که پیش‌تر در برنامه فروش خود داشت را نیز در دسترس متقاضیان قرار داده است. شاهین با گیربکس دستی، کوییک با گیربکس اتوماتیک، کوییک GX، ساینا S با گیربکس اتوماتیک، ساینا S با گیربکس دستی محصولاتی هستند که در ویترین سایپا در سامانه یکپارچه فروش خودنمایی می‌کنند. بنایراین خودروسازی سایپا در غیاب رقیب خود ۱۱ محصول را به متقاضیان پیشکش کرده است.

علاوه بر خودروسازی سایپا، سه خودروساز خصوصی یعنی مدیران خودرو، کرمان موتور و فردا موتور، نارنجی‌های جاده مخصوص را همراهی می‌کنند.

مدیران خودرو همانند دور اول پیش‌فروش گسترده صمت با دست پُر به بازار آمده است. این خودروساز خصوصی ۶ محصول خود را با وسواس انتخاب کرده تا از مسیر سامانه یکپارچه خودرو در اختیار مشتریان قرار دهد. آریزو ۶ پرو اکسلنت، آریزو ۵ توربو IE LF، تیگو ۸ پرو پریمیوم، X۵۵ پرو IE، X۲۲ پرو توربو IE، X۲۲ پرو با گیربکس اتوماتیک خودروهایی هستند که طرفداران حاضر در دومین فروش محصولات خودروسازان با ساز و کار بدون قرعه‌کشی می‌توانند نسبت به خریداری کردن آنها اقدام کنند.

کرمان موتور و فردا موتور دو خودروساز دیگری هستند که در این طرح فروش حضور دارند. کرمان‌موتوری‌ها سه محصول خود یعنی جک S۳، جک J۴ و جک J۷ را به طرح پیش فروش جدید با مکانیزم نوبت‌دهی آورده‌اند. فردا موتور نیز SUBA M۴ ، T۵ و SX۵ را به مشتریان خود عرضه کرده است.

باید منتظر ماند و دید استقبال متقاضیان از خودروهای عرضه شده در دومین فروش خودرویی صمت بدون ساز و کار قرعه‌کشی چگونه خواهد بود؛ آیا استقبال همانند دور اول است یا متقاضیان کمتری در این دور از عرضه خودرو حضور پیدا می‌کنند؟

ارسال نظر