پایان عصر بنزین / ۸۲۰۰ ایستگاه شارژ خودرو برقی در آمریکا احداث شد

تعداد ایستگاه‌های شارژ سریع عمومی برای خودروهای برقی در امریکا در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴، ۷.۶ درصد افزایش یافت و به نزدیک به ۸۲۰۰ ایستگاه رسید.

پایان عصر بنزین / ۸۲۰۰ ایستگاه شارژ خودرو برقی در آمریکا احداث شد

خودروهای برقی رونق بسیاری پیدا کرده و تقاضا برای ایستگاه‌های شارژ سریع به سرعت در حال افزایش است. تقریباً ۶۰۰ ایستگاه شارژ سریع عمومی برای رانندگان امریکایی در سه ماه اول سال ۲۰۲۴ فعال شد که افزایش ۷.۶ درصدی نسبت به پایان سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد. درحال‌حاضر تقریباً ۸۲۰۰ ایستگاه شارژ سریع در سراسر امریکا وجود دارد. این بدان معناست که اکنون به ازای هر ۱۵ پمپ بنزین، یک ایستگاه شارژ سریع خودرو برقی وجود دارد. تسلا مسئول بیش از یک‌چهارم این ایستگاه‌هاست.

این رشد تا حدی به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای برقی است. بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند درآمد سالانه ایستگاه‌های شارژ عمومی در سراسر جهان تا سال ۲۰۳۰ به ۱۲۷ میلیارد دلار افزایش یابد و تسلا در مسیر رسیدن به ۷.۴ میلیارد دلار از آن قرار خواهد گرفت.

کریس آن، مشاور برق‌رسانی در Deloitte، می‌گوید: «تقاضا برای شارژ کاهش نیافته. بسیاری از مشکلات منطقه‌ای حل شده است.»

دولت بایدن در حال تلاش برای حل این مشکل با برنامه زیرساخت ملی خودروهای برقی خود است. این برنامه پنج میلیارد دلاری بایدن برای کمک به ایالت‌ها و جوامع به منظور ساخت ایستگاه‌های شارژ در مکان‌هایی که بیشتر به آنها نیاز دارند طراحی شده است.

با ادامه رشد محبوبیت خودروهای برقی، انتظار می‌رود شبکه شارژ امریکا به‌سرعت گسترش یابد. این خبر خوبی برای رانندگان خودرو برقی است که به دنبال گزینه‌های شارژ بیشتر هستند.

از شارژرهایی که در سه‌ماهه اول فعال شدند، ۱۰ شارژر در مکان‌های فروشگاه Buc-ee و ۹ شارژر دیگر در Wawas قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

ایالت‌هایی مانند ایندیانا، میسوری و تنسی شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد ایستگاه‌های شارژ سریع هستند. خرده‌فروشان نیز به این رونق دامن می‌زنند و ایستگاه‌های شارژ را به فروشگاه‌های خود اضافه می‌کنند.

با این حال، سامانتا هیوستون، کارشناس مسائل خودرو، می‌گوید: «به‌رغم پیشرفت‌های اخیر، خودروهای برقی هنوز با کمبود شارژ در برخی مناطق مواجه هستند. در برخی از مناطق کشور، ایستگاه‌های شارژ به همین راحتی پیدا نمی‌شوند.»

با وجود پیشرفت‌های اخیر، هنوز هم برخی از مناطق در امریکا وجود دارند که با کمبود شارژ خودروهای برقی مواجه هستند. با این حال، با ادامه افزایش محبوبیت خودروهای برقی، انتظار می‌رود شبکه شارژ عمومی امریکا به‌سرعت گسترش یابد. این خبر خوبی برای رانندگان خودروهای برقی است که به دنبال ایستگاه‌های شارژ بیشتر هستند.

با گسترش شبکه شارژ، رانندگی با خودروهای برقی راحت‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد شد. این امر می‌تواند به تسریع روند پذیرش خودروهای برقی و کاهش وابستگی ما به سوخت‌های فسیلی کمک کند.

www.novin.com
www.novin.com
منبع: تجارت نیوز
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها