خبر مهم وزیر اموزش و پرورش در روز اول مهر

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: در سال جدید تحصیلی مدارس ایران میزبان ۶۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی است.

خبر مهم وزیر اموزش و پرورش در روز اول مهر

رضا مراد صحرایی روز شنبه در مراسم زنگ مهر سال تحصیلی جدید که با حضور رئیس‌جمهوری در مجتمع تازه تاسیس شهید امیر کمندی شهرستان بهارستان برگزار شد، گفت: امروز، روز تولد دوباره امید و آینده در کشور ما است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۶.۵ میلیون دانش آموز حدود یک میلیون معلم، مدیر، معاون مدرسه و کارکنان آموزش و پرورش در بیش از یکصد هزار مدرسه دولتی و قریب به ۲۰ هزار مدرسه غیر دولتی و بیش از سه هزار کانون فرهنگی، تربیتی، آموزشی و پرورشی میزبان هشت میلیون و ۱۵۰ هزار دختر و حدود هشت و نیم میلیون پسر خواهد بود.

به گفته صحرایی، قریب به ۶۰۰ هزار دانش آموز اتباع به عنوان مهمانان مدارس ایرانی یکی از نکات افتخار آمیر نظام جمهوری اسلامی ایران است که این تعداد از تعداد تمام دانش اموزان کشورهایی که لاف دموکراسی می‌زنند بیشتر است.

وی ادامه داد: پروژه بازگشایی مهر پروژه‌ای است که ۲۰ مورد اقدام ملی در آن اتفاق می‌افتد که فقط یک مورد آن را ذکر می‌کنم که آماده‌سازی ۱۵۳ میلیون جلد کتاب است که تولید کتاب‌های سال آینده هم از یک ماه پیش آغاز شده و از افتخارات نظام این است که با تخفیف ۸۵ درصدی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

صحرایی گفت: جشن شکوفه‌ها چهارشنبه برگزار شد و جشن غنچه‌ها دو هفته آینده و جشن عاطفه‌ها هم و مهر ورزی کل ایران را فرا گرفته است.

۳.۵ میلیون متر مربع فضای آموزشی تحویل آموزش و پرورش شد

وزیر آموزش و پرورش این را هم گفت که ۳.۵ میلیون متر مربع فضای آموزشی در دو سال گذشته تحویل مدارس و آموزش پرورش شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال در کنار ساخت ۲ هزار و ۲۰ مدرسه، به همت قرارگاه سازندگی و سازمان نوسازی مدرسه شهید امیر کمندی در بهارستان فقط ظرف ۱۲۰ روز ساخته شد.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس امروز/شنبه/ مصادف با نخستین روز از مهرماه با حضور آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری در یکی از مدارس نوساز شهرستان بهارستان از توابع استان تهران نواخته شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت روزگار خودرو هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد