صحرایی مهم ترین آفت آموزش و پرورش را اعلام کرد

وزیر آموزش و پرورش گفت: پرهیزم از حاشیه‌هاست؛ حاشیه‌ را یکی از آفت‌های آموزش و پرورش می‌دانم.

صحرایی مهم ترین آفت آموزش و پرورش را اعلام کرد

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش درباره حواشی صحبت‌هایش در خصوص داربی و تدریس در خارج از کشور، اظهار کرد: یکی پشت دوربین از من پرسید که داربی می‌آیی؟ آقای وزیر، جوانی، بیا داربی؛ گفتم: تصمیمی نگرفتم.

وی ادامه داد: بعد یکی پرسید که شنبه بین‌التعطیلی، امتحان را تعطیل می‌کنید؟ گفتم: تصمیمی نگرفتم. یکی، دو سؤال دیگر هم پرسیدند، گفتم: تصمیمی نگرفتم. دوباره از پشت دوربین گفتند: آقای دکتر بیا داربی. می‌آیی داربی؟ و آن یکی هم گفت که پیش‌بینی‌ات از داربی چیست؟ جواب او را دادم و این را پخش کردند!

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: حالا یک معلم، یک خطای زبانی کرده است. فرض کنید لغزش زبانی بوده است، ببینید چه غوغایی به پا کردند!

وی با بیان اینکه به بیش از ۲۰ از کشور رفتم، افزود: چه کسی تیتر کرد که «صحرایی: تحصیل کرده هستم؛ در بیش از ۲۰ کشور جهان تدریس کردم» با شگرد رسانه‌ای و بدون هیچ علامتی. کنار خبر هم یک عکس خاص انتخاب می‌کنند که چهره خوب نیست. همه اینها معنادار است؛ بی‌بی‌سی؛ آنها ۱۱۸ دقیقه در قالب ۲۷ برنامه، این مطالب را درباره این معلم ساختند!

وزیر آموزش و پرورش گفت: پرهیز من از حاشیه‌هاست. حاشیه‌ها را یکی از آفت‌های آموزش و پرورش می‌دانم. دستگاهی که به خودش مشغول شود از مأموریتش باز می‌ماند.

ارسال نظر