خبر مهم درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش / نتایج کی اعلام می‌شود؟

رئیس سازمان سنجش زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش را اعلام کرد.

خبر مهم درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش / نتایج کی اعلام می‌شود؟

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش در پاسخ به این پرسش که چرا نتایج آزمون آموزگاری آموزش و پرورش اعلام نشده است، اظهار کرد: این آزمون در موعد مقرر خود برگزار شد و نتایج آزمون باید تبدیل به نمره تراز شود.

وی ادامه داد: برای اعلام نمره تراز و رتبه‌بندی نیازمند ضریب کشوری هستیم چراکه مناطق مختلف کشور ضریب متفاوتی بر اساس شرایط مختلف دارند که این ضرایب از وزارت کشور به ما منتقل می‌شود.

اعلام ضرایب منطقه‌ای از سوی وزارت کشور با تأخیر همراه بود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ضرایب منطقه‌‎ای هر سال به سازمان سنجش منتقل می‌شود ولی امسال با تأخیر همراه بود، افزود: این ضرایب با تأخیر هفته گذشته به ما رسید در حالی که هر ساله این ضرایب در ابتدای سال به ما منتقل می‌شد.

پورعباس گفت: در حال حاضر ما در حال رتبه‌بندی و مشخص کردن تراز داوطلبان هستیم، چنانچه مراحل رتبه‌بندی و تراز داوطلبان مشخص شود، نتایج به وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی برای کنترل نهایی تحویل و نهایتا اعلام نتایج انجام خواهد شد.

نتایج آزمون آموزگاری تا قبل از توزیع دفترچه دبیری اعلام می‌‎شود

وی در پاسخ به شایعاتی مبنی بر اینکه پاسخ نتایج آزمون آموزگاری به این دلیل اعلام نمی‌شود که داوطلبان از نتایج آن با خبر نشوند و دفترچه آزمون دبیری را نیز تهیه کنند، گفت: به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد و نتایج آزمون آموزگاری تا قبل از توزیع دفترچه دبیری منتشر می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: به احتمال خیلی زیاد در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد، نتایج آزمون آموزگاری تا ۱۰ روز آینده اعلام خواهد شد.

جزئیات انتشار دفترچه دبیری ظرف ۲ روز آینده اعلام می‌شود

پورعباس در خصوص زمان انتشار دفترچه آزمون دبیری نیز گفت: در این رابطه نیز جلسه‌‎ای داشتیم و هماهنگی‌ها برای اعلام روز امتحان، دوره ثبت نام و دفترچه مشاغل ظرف ۲ روز آینده با تمام جزئیات اعلام می‌‎شود.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی ابتدایی‌، ۸ اردیبهشت امسال برگزار شد، آزمونی که بنابر شرایط جذب و پذیرش معلمان و انجام گزینش، جدا از سایر آزمون‌های استخدامی برگزار شد و بنا بود تا ۱۲ خرداد نتایج اولیه سه برابر ظرفیت آن اعلام شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر