خبر خوش برای این فرهنگیان / پیگیری مطالبات در سطح ملی

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور ایثارگران گفت: رویکرد دولت سیزدهم تکریم قشر ایثارگر فرهنگی ، رسیدگی و پیگیری مستمر دغدغه های آنان است.

خبر خوش برای این فرهنگیان / پیگیری مطالبات در سطح ملی

زهرا مظفر در جمع ایثارگران فرهنگی در اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: بخشنامه های متعددی از سوی ریاست جمهوری با رویکرد ترویج، تکریم و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به همه دستگاه‌های اجرایی از جمله آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

وی گفت: در هرماه با حضور در یکی از استانهای کشور ضمن دیدار با فرهنگیان ایثارگر مشکلات آنها را احصا و در رابطه با حل آنان پیگیری های لازم در سطح استانی و ملی انجام می شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور ایثارگران افزود: در این سفر‌های استانی مشکلات احصا و شناسایی شده و با مراجع ذیربط مکاتبه‌های لازم انجام می‌شود تا شاهد بازنگری و تثبیت و رفع مشکلات حوزه ایثارگران فرهنگی باشیم.

وی تصریح کرد: بر اساس طرح سپاس همه دستگاههای اجرایی ملزم شده اند که در طول سال به صورت مستمر از خانواده شهدا و ایثارگران بازدید داشته باشند که البته تنها بازدید نیست بلکه شناسایی مشکلات خانواده‌ها و تلاش برای رفع آن‌ها است..

همچنین در این نشست دبیر شورای مشاوران وزرا و مسوول هماهنگی امور ایثارگران کشور نیز گفت: ارتقای جایگاه خانواده ایثارگران به ویژه یادگاران شهدا از رویکردهای دولت سیزدهم است.

رضا رحیمی نسب افزود: خانواده ایثارگران به ویژه فرزندان شهدا به عنوان پرچمداران نظام جمهوری اسلامی بهترین گزینه ها برای سپردن امانت پست های مدیریتی هستند.

وی با اشاره به پیام برخی فرزندان شهدا مبنی بر داشتن توانایی و طی کردن مدارج علمی در مقطع دکترا توجهی به آنان برای سپردن پست های مدیریتی نشده عنوان کرد: دادن مسئولیت به خانواده شاهد و ایثارگر که دارای تعهد و تخصص هستند به پیشرفت و آبادانی کشور کمک می کند.

دبیر شورای مشاوران وزرا و مسوول هماهنگی امور ایثارگران کشور تصریح کرد: هر جایی که پست های مدیریتی به خانواده های ایثارگر سپرده شده کمترین تخلف و انحراف در کار مشاهده شده است.

رحیمی نسب با یادآوری اینکه اهمیت به خانواده ایثارگر در اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب همواره مورد توجه بوده و قوانین خوبی برای حمایت از آنان پیش بینی شده ابراز کرد: ارتقای جایگاه شغلی ایثارگران و خانواده آنان هم انقلابی و قانونی است.

وی از مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه مدیرکل آموزش و پرورش خواست تا نسبت به شناسایی ایثارگران فرهنگی دارای شرایط تعهد و تخصص برای دادن پست های مدیریتی به آنان را در دستور کار قرار دهند.

در این جلسه جمعی از ایثارگران فرهنگی دغدغه ها ومشکلات خویش را بیان کردند.

منبع: تابناک
www.novin.com
www.novin.com
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها