فروش خودروی نوظهور سایپا از فردا - ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

فروش جدید ۳ خودروی سایپا از چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ شروع می‌شود.

فروش خودروی نوظهور سایپا از فردا - ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

فروش سهند و دو خودروی دیگر سایپا شامل کوییک و سایپا از چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح شروع می‌شود.

سایپا-فروش-خرداد-۱۴۰۳

 

فیلم معرفی سهند پارس خودرو

 

مشخصات فنی سهند پارس خودرو

سهند پارس خودرو به پیشرانه M۱۵GSI مجهز است. این پیشرانه نمونه ارتقا یافته M۱۵ بوده و فناوری VVT بر روی آن نصب شده است. این اتفاق باعث شده تا گشتاور بیشتری در دورهای پایینی تولید شود و مصرف سوخت پیشرانه M۱۵GSI نسبت به M۱۵ کاهش پیدا کند. این پیشرانه همچنان از نوع ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ است و می‌تواند ۹۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۳۵ تا ۱۳۷ نیوتن متر تولید کند. جعبه دنده سهند از نوع ۵ سرعته دستی است و احتمالاً در نسخه اتوماتیک آن از جعبه دنده CVT با تعویض دنده مصنوعی ۶ سرعته استفاده می‌شود. مصرف سوخت بهینه سهند ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده و وزن خالص آن ۱۲۲۰ کیلوگرم است.

مصرف سوخ M15GSI
حجم موتور ۱۵۰۰ سی سی
قدرت ۹۰ اسب بخار
گشتاور ۱۳۵ نیوتن متر
جعبه دنده ۵ دنده دستی | CVT
مصرف سوخت ۷ لیتر
جرم ۱۲۲۰ کیلوگرم

ترمزهای جلوی سهند از نوع دیسکی و عقب آن از نوع کاسه‌ای است و در این بخش ارتقایی نسبت به ساینا و تیبا ندارد. همچنین در بحث سیستم تعلیق بهبودی حاصل نشده و سیستم تعلیق یکپارچه عقب H و سیستم تعلیق مک فرسون در بخش جلوی سهند پارس خودرو دیده می‌شود.

امکانات سهند

آن طور که گفته می‌شود، سهند پارس خودرو در تیپ‌های مختلف به بازار خواهد آمد و عملاً نسخه پایه آن در بحث امکانات رفاهی و ایمنی تفاوت خاصی را با ساینا S ندارد. اما در نسخه فول آپشن سهند دنده‌ای که در تصاویر موجود است امکاناتی مانند سانروف، رینگ آلومینیومی، فرمان کمکی برقی، تهویه الکتریکی دستی، سنسور پارک عقب، تریم داخلی دو رنگ با چرم مصنوعی، بدنه دو رنگ، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، مه شکن LED، مولتی مدیا، رادار نقطه کور، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، سنسور نور، سنسور باران، چراغ روشنایی روز، دوربین ۳۶۰ درجه، استارت دکمه‌ای و… دیده می‌شود. همچنین احتمالاً مانند کوییک و ساینا اتوماتیک، نمونه CVT سهند به کروز کنترل و محدودکننده سرعت هم مجهز خواهد بود.

سهند۳

از آن جایی که استانداردهای اجباری جدید به خودروسازان ابلاغ شده است، سیستم پایش فشار باد لاستیک نیز به این خودرو اضافه شده است. همچنین ورق بدنه خودروها باید تغییر پیدا کند. باید منتظر باشیم تا ببینیم در آینده پارس خودرو به فکر تقویت بدنه سهند خواهد افتاد یا خیر.

قیمت سهند در کارخانه ۱۴۰۳

هنوز قیمت قطعی این خودرو مشخص نشده و تنها پیش فروش آن صورت گرفته است. باید منتظر ماند و دید که چه قیمتی برای این خودرو در نظر گرفته می‌شود. احتمالا قیمت سهند پارس خودرو کمتر از نیم میلیارد تومان باشد.

 

www.novin.com
www.novin.com
ارسال نظر

  • علی

    چه خبره... نیم میلیارد فوق فوقش 390 میرزه

  • سعید

    کارخونه با اون عظمت نمیتوته بگه قیمت سهند چنده. بابا اینا دیگه چه حقه بازهایی هستند. مجلس و دولت کجا خوابن؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها