آماده باش برای ورود این خودرو‌ها به بازار ایران

بازار خودرو شمارش معکوس را برای ورود محصولات برندهای جهانی خودروساز آغاز کرده است. این دور از ورود خودروهای خارجی به بازار یک تفاوت عمده با ادوار گذشته دارد و آن حضور پرنگ خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی در بازار است. صحبت هایی از واردات خودروهای تمام الکتریکی نیز به گوش می‌رسد.

آماده باش برای ورود این خودرو‌ها به بازار ایران

BYD غول خودروسازی چینی قصد دارد بار دیگر حضور در بازار ایران را تجربه کند. این خودروساز چینی در دور جدید حضور خود در بازار ایران، یک خودروی کراس اوور پلاگین هیبرید را آماده می‌کند تا در دسترس متقاضیان ایرانی قرارد هد. دی سانگ پلاس در اوایل ۱۴۰۲ نسخه Champion Edition را از این محصول خود ارائه داده است. بررسی بازار خودروی چین نشان می‌دهد دی سانگ پلاس رقیب تسلا Y در این بازارکشور شرق آسیایی محسوب می‌شود.. اما به نظر می‌رسد این کراس اوور چینی به احتمال زیاد با مدل DM-I پرو در ایران حاضر شود.

BYD پیش تر نیز در بازار خودروی کشور حضور داشت. خودروی شاسی بلند S۶ این خودروساز در بازار کشور طرفدارانی برای خود دست و پا کرده بود. خودورسازی کارمانیا محصولات این خودروساز را به صورت مونتاژی تولید و به بازار عرضه می‌کرد. مدیران کارمانیا در حال برنامه‌ریزی برای عرضه محصولات جدید این خودروساز چینی بودند که بازگشت تحریم‌ها منجر به خروج ناگزیر شریک چینی، کارمانیا از کشور شد.

BYD در میان خودروسازان چینی بیش از دیگر رقبا تمرکز خود را روی تولید خودروهای برقی قرار داده و در زمینه تولید باتری باری خودروهای برقی نیز سرمایه گذاری‌های سنگینی کرده است.

با توجه به علاقه سکاندار جدید صمت به خودروهای برقی بسیاری از کارشناسان معتقدند چنانچه تحریم‌ها دامن صنعت خودروی کشور را نگرفته بود این خودروساز چینی با توجه به سابقه حضور در بازار خودروی کشور می‌توانست کاندیدای تولید محصولات برقی خود در بازار کشور باشد.

اما دی سانگ پلاس در صورت نهایی شدن حضورش در بازار ایران با چه آپشن هایی عرضه می‌شود؟ بر اساس شنیده‌ها قرار است این کراس اوور پلاگین هیبرید چینی با مشخصات زیر عرضه شود

سامانه کنترل پایداری (ESC)، سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، مانیتور لمسی، نورپردازی کابین، شارژر وایرلس، ترمز پارک برقی همراه با اتوهولد، دسته دنده شیفت بای وایر، کلاستر دیجیتالی، ترمزهای ABS، EBD و BAS، سیستم نمایش فشار باد تایرها (TPMS)، سنسورهای نور و باران، رادار هشدار برخورد از جلو (FCW)، رادار هشدار خروج از خط (LDW)، رادار نقطه کور (BSD)، تریم چرمی صندلی‌ها، تنظیم برقی صندلی‌های ردیف اول، سقف پانوراما، دوربین ۳۶۰ درجه، جک برقی صندوق عقب، سیستم کروز کنترل، باز و بستن آینه‌های جانبی به‌صورت برقی همراه با گرمکن و چراغ راهنما و دی‌لایت.

منبع: اکو ایران
www.novin.com
www.novin.com
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها