فوری/ خبر مهم درباره تحویل خودروهای وارداتی

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت گفت: در اولین مرحله تحویل خودروهای وارداتی، ۴۰۰ دستگاه خودرو چانگان واگذار می‌شود و با توجه به اینکه طی چند روز گذشته حدود ۵۰ خودرو وارداتی سایپا از گمرک ترخیص شد و ۳۵۰ خودرو دیگر نیز ظرف چند روز آینده ترخیص خواهد شد احتمالاً زمان تحویل این تعداد خودرو دو هفته دیگر خواهد بود.

فوری/ خبر مهم درباره تحویل خودروهای وارداتی

مهدی ضیغمی، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت در خصوص تحویل اولین سری خودروهای وارداتی گفت: در اولین مرحله فروش خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه ۱۱۰۸ دستگاه خودرو برای تحویل سه ماهه عرضه شد که به دلیل عدم تطابق تاییدهای استاندارد خودروهای وارداتی با استاندارد‌های کشور مراحل ترخیص و تحویل این خودروها با اندکی تأخیر مواجه شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرآیند تطبیق استاندارد به انجام رسیده و روند واردات و تحویل خودروها سرعت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته حدود ۵۰ خودرو چانگان وارداتی سایپا از گمرک ترخیص شد و ۳۵۰ خودرو دیگر نیز ظرف چند روز آینده ترخیص خواهد شد؛ ۸۰۰ خودرو چانگان ثبت سفارش شده دیگر سایپا در حال حاضر وارد بنادر کشور شده است و مراحل ترخیص و حمل این خودروهای نیز طی دو هفته آینده انجام خواهد شد.

ضیغمی اظهار داشت: در حال حاضر مراحل تاییدیه‌های استاندارد اولین سری خودروهای وارداتی که متعلق به سایپا است انجام شده اما به دلیل زمان بر بودن تایید لیست نهایی مشتریان و تکمیل وجه زمان تحویل اولین سری خودروهای وارداتی بیش از یک هفته به طول خواهد انجامید.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته قرار است در اولین مرحله ۴۰۰ خودرو چانگان وارداتی از طریق لیست ارائه شده از سوی سامانه یکپارچه به مشتریان تحویل شود. با توجه به اینکه طی چند روز گذشته حدود ۵۰ خودرو وارداتی سایپا از گمرک ترخیص شد و تعداد ۳۵۰ خودرو چانگان دیگر نیز در گمرک در حال طی کردن مراحل ترخیص هستند احتمالاً زمان تحویل این تعداد خودرو دو هفته دیگر خواهد بود.

ضیغمی افزود: ۸۰۰ خودرو چانگان دیگر نیز که وارد بنادر کشور شده است که پس از طی مراحل اداری و تاییدیه‌های نهایی کمتر از یک ماه دیگر تحویل مشتریان خواهد شد.

منبع: شرق
ارسال نظر