قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک

قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از تعمیرات مهم و تاثیرگذار در صنعت خودرو میباشد به طوری که به علت تخصصی بودن این رشته، متخصصان ماهر و با تجربه آن کمتر از مکانیک‌های کوچه و بازاری چشم می‌خورند، برای مثال اگر به مکانی که بورس تعمیرات خودرو باشد مراجعه کنید می‌بینید که از هر ۱۰ مکانیک خودرو یکی یا دو تا از آنها تعمیرات گیربکس اتوماتیک را قبول می‌کند یا به صورت تخصصی این کار را انجام می‌دهد.

در نتیجه باید برای سپردن خودرو خود برای تعمیرات گیربکس اتوماتیک از تخصصی بودن مجموعه مورد نظر اطمینان حاصل کنیم

مجموعه گیربکس یار با بیش از ۱۰ سال سابقه در تعمیرات انواع گیربکس‌های اتوماتیک یک تعمیرات با قیمت مناسب و ضمانتنامه کتبی را به شما ارائه خواهد داد در ادامه با ایرادات و مسائل مربوط به گیربکس اتوماتیک آشنا خواهید شد.

انواع ایرادات گیربکس اتوماتیک

۱ . ایراد تقه زدن گیربکس

شاید برای شما پیش آمده باشد که در هنگام رانندگی با خودروی اتوماتیک خود به هنگام تعویض دنده ضربه‌ای را حس کنید این ضربه که به آن تقه زدن گیربکس نیز می‌گویند به علت بروز ایرادی در گیربکس اتوماتیک شما می‌باشد اما برای عیب یابی این ایراد باید خودروی شما توسط دستگاه دیاگ مورد بررسی قرار گیرد زیرا تقه زدن گیربکس اتوماتیک دلایل بسیار زیادی دارد برای جلوگیری از هزینه اضافی و عدم خرید قطعه غیر مرتبط با ایراد شما باید عیب یابی صحیح انجام شود برای مثال حق زدن گیربکس اتوماتیک می‌تواند از کم بودن سطح روغن یا کثیف بودن روغن باشد این کوچک‌ترین دلیل آن است این ایراد می‌تواند از ایرادات برقی مثل کامپیوتر سیم کشی سنسورها و ایرادات مکانیکی خرابی پیستون‌ها صفحات رینگ‌ها یا نیاز به سرویس داشتن قطعات مصرفی گیربکس و یا خرابی شیر برقی یا ساعت گیربکس باشد.

گاز هرز خوردن گیربکس

یکی از ایراداتی که ممکن است در هنگام رانندگی با آن

مواجه شوید یک گاز اضافی و هرز بین تعویض دنده‌هاست.

ایران گاز هرز خوردن می‌تواند به دلیل کمبود روغن گیربکس اتوماتیک باشد اما این ایراد نیز دلایل بسیار زیادی دارد که آن هم میتواند از خرابی قطعات برقی یا مکانیکی داخل گیربکس باشد و باید توسط متخصص گیربکس اتومات مورد بررسی قرار گیرد.

قیمت تعمیر گیربکس اتومات

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک با توجه به ایراد آن و خودروی مورد تعمیر می‌تواند از یک میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان نوسان داشته باشد و در بعضی از خودروها بالاترین هزینه تعمیر ۳۰ میلیون تومان و در بعضی از خودروهای چینی بالاترین هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز می‌رسد.

برای مثال تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۷ با تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو و یا تعمیر گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ با تعمیر گیربکس اتوماتیک ال ۹۰ تقریباً مشابه هستند زیرا از یک گیربکس بهره می‌برند اما به دلیل سخت باز و بست شدن گیربکس خانواده رنو نسبت به پژو دستمزد تعمیر گیربکس رنو مقداری بیشتر است.

هزینه ی تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

روغن‌های گیربکس اتوماتیک به چند دسته تقسیم می‌شود که آن به نوع گیربکس بستگی دارد، برای مثال گیربکس سی وی تی روغن گیربکس سی وی تی و برای گیربکس دبل کلاچ روغن گیربکس دی سی تی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کل روغن گیربکس اتوماتیک از لیتری ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان متفاوت است

نکته دیگر نوع تعویض روغن گیربکس اتوماتیک می‌باشد به دو روش انجام می‌شود تعویض از پیچ تخلیه یا تعویض به طور کامل که اگر بخواهیم از پیچ تخلیه تعویض را انجام دهیم ۳ لیتر یا نصف روغن تعویض می‌شود اگر بخواهیم روغن را به طور کامل تعویض کنیم باید با استفاده از روش‌های تعویض کامل روغن بدون استفاده از دستگاه ساکشن که به گیربکس آسیب میرساند تعویض را انجام دهیم

برای اطلاعات بیشتر دریافت مشاوره رایگان با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

09124864095

09394862970

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تهران، خ آزادی ،خ استاد معین، خ هاشمی، نرسیده به یادگار، روب رو ی بن بست عرفانی و بانک ملی،

تعمیرگاه گیربکس یار

منبع: رپورتاژ
ارسال نظر