خودروساز چینی رکورددار صادرات شد + جزئیات

گروه خودروسازی چری که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده، و به عنوان یکی از اولین خودروسازان چینی از مرز فروش یک میلیون دستگاه عبور کرده و به بازارهای بین المللی گسترش یافته است.

خودروساز چینی رکورددار صادرات شد + جزئیات

در سال ۲۰۲۳، گروه چری با مجموع فروش ۱۸۸۱۳۱۶ دستگاه به «دوازده رشد متوالی» در فروش دست یافت که نشان دهنده افزایش ۵۲.۶ درصدی نسبت به سال قبل است. در ژانویه و فوریه ۲۰۲۴، گروه چری ۳۴۸۰۱۹ دستگاه فروش خودرو را اعلام کرد که رشد سالانه ۶۹.۵ درصدی را نشان می‌دهد. در سال ۲۰۲۳، چین در مجموع ۵.۲۲۱ میلیون خودرو صادر کرد (افزایش سالانه ۵۷.۴ درصد) برای اولین بار از ژاپن پیشی گرفت و به بزرگترین صادرکننده خودرو در جهان تبدیل شد.

در سال ۲۰۲۲، تنها ۳.۲ میلیون خودرو و در سال ۲۰۲۰، تنها ۱.۰۸ میلیون خودرو در چین وجود داشت و فروش در سه سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است که عمدتا به دلیل وسایل نقلیه الکتریکی است. در سال ۲۰۲۳، ۱.۷۷۳ میلیون وسیله نقلیه سواری الکتریکی در بازار خودروی چین وجود داشت (افزایش سالانه ۶۷.۱٪) که ۳۴٪ از کل صادرات وسایل نقلیه چین در طول سال را تشکیل می‌دهد.. با نگاهی به شرکت‌های خودروهای صادراتی، چری برای ۲۱ سال متوالی رتبه اول را در صادرات خودروهای سواری برند چینی کسب کرده است.

 

منبع: خودرو بانک
ارسال نظر