مشکل کندی واردات خودروهای نو و کارکرده چیست؟

در جلسه مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم شیروان انتقاداتی را مطرح کرد و اعلام کرد که واردات خودروهای نو و کارکرده به عنوان یکی از مسائل اصلی کشور، از دو سال قبل به علت عدم تخصیص ارز به مشکل برخورده است.

مشکل کندی واردات خودروهای نو و کارکرده چیست؟

علی جدی نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی در جلسه دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ بیان کرد که بانک مرکزی بهانه‌جویی می‌کند و از طریق آن ارز تأمین نمی‌شود. او در تذکری به رئیس‌جمهوری، از سفرهای استانی دولت برای رفع مشکلات مردم تقدیر کرد اما همچنین به نقد از رفتار دوگانه و سلیقه‌ای بانک مرکزی در تخصیص و تأمین ارز برای صنایع اشاره کرد و اظهار کرد که این مسئله قبلاً به رئیس‌جمهوری اعلام شده بود.

وی افزود: هزار صنعت‌گر ۶ ماه است در نوبت تأمین چند صد هزار یا چندین میلیون تخصیص و تأمین ارز هستند و تولید آنها با مشکل مواجه شده‌اند در حالی که چندین میلیارد دلار ارز به واردات غیرضروری چای آن هم به یک شرکت خاص تخصیص داده شده است؛ ضرورت دارد با عوامل این وضعیت چه در این دولت و چه در دولت سابق بدون اغماض برخورد شود و با یک آسیب‌شناسی اساسی از تکرار دوباره این قسم اتفاقات جلوگیری شود، نفوذ را جدی بگیریم.

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به وزیر بهداشت و درمان گفت: برقراری فوق‌العاده خاص کادر سلامت اجرای کامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، اجرای شغل سخت و زیان‌آور پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی ضروری است. نیروی پرستاری و خدمات درمانی در سختی هستند و بسیاری از پرستاران و پرسنل درمان ماهیانه تا صد ساعت اضافه کار اجباری دارند که باعث فرسودگی کادر درمان می‌شود. کسری نیروی خدمات درمان در شیروان به فوریت حل شود، پرسنل درمانی خدمات درمانی انجام می‌دهند اما هیچ وقت مزیت‌های درمانی به آنها تعلق نمی‌گیرد که این منصفانه نیست.

منبع: ایسنا
ارسال نظر