سیر تا پیاز ثبت نام آنلاین کارت سوخت خودرو + نام سامانه

با رونمایی از سامانه "برخط ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت"، ثبت درخواست‌ها تا ۲ ماه آینده آنلاین می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ نیست.

سیر تا پیاز ثبت نام آنلاین کارت سوخت خودرو + نام سامانه

در مراسم رونمایی از سامانه "برخط ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت "سالاری نسب - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در پاسخ به سوال ایسنا، در خصوص زمان صدور کارت سوخت، اظهار کرد: امروز با امضای تفاهم‌نامه و رونمایی از سامانه برخط ثبت درخواست صدور کارت هوشمند سوخت، فرآیند پیش‌راه‌اندازی این سامانه آغاز شده و حداکثر تا ۲ ماه آینده راه‌اندازی می‌شود و مردم می‌توانند از آن پس، درخواست‌های خود را آنلاین ثبت کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگر در خصوص میزان هزینه درخواست کارت سوخت، گفت: استفاده از این سامانه هیچ هزینه اضافه‌ای برای مردم ندارد و میزان هزینه، مانند گذشته است، یعنی به ازای صدور هر کارت، مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از متقاضی به صورت آنلاین دریافت می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این فرایند برای خودروهای نو شماره و المثنی است؟ توضیح داد: هم متقاضیان کارت سوخت المثنی و هم خودروها و موتورهای نوشماره، از طریق همین سامانه، به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت خواهند کرد که طبق برآوردها حدود ۳۰ میلیون نفر است.

سالاری نسب با بیان اینکه با راه‌اندازی این سامانه، زمان انتظار صدور کارت سوخت از یک ماه به ۱۰ روز کاهش می‌یابد، اظهار کرد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۱۵ هزار درخواست ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این کار کاهش زمان صدور کارت سوخت بوده است، گفت: زمانی که سامانه را تحویل گرفتیم ۹۰۰۰ کارت سوخت در اختیار پخش بود و یک میلیون و ۲۰۰ هزار متقاضی وجود داشت که با پیش بینی هایی که صورت گرفت کارت سوخت تامین شد و اکنون تعداد کسانی که در انتظار هستند، صفر است.

به گفته وی کسانی که درخواست می‌دهند در طول ۴۸ ساعت مورد بررسی قرار می‌گیرند و وارد فرایند پاکت‌گذاری و ارسال از طریق پست می‌شوند که این فرایند یک ماه زمان می‌برد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه با نرم افزار حاضر زمان صدور کارت کوتاه‌تر خواهد شد، گفت: در حال حاضر نیز کسی نمی‌تواند ادعا کند که بیش از یک ماه در انتظار کارت سوخت است و اگر در طول این مدت کارت خود را دریافت نکرده می بایست به باجه‌های معطله پست مراجعه کند.

گفتنی است؛ سامانه " برخط ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت " با همکاری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و پلیس راهور فراجا ایجاد شده است.

پیگیری کارت سوخت با پلاک

پیگیری کارت سوخت با پلاک صرفاً برای مالکان خودرو امکان‌پذیر است و برای مالکین موتور قابل‌استفاده نیست. برای پیگیری کارت سوخت با پلاک ابتدا باید به سایت epolice.ir رفته و با استفاده از این سایت کارت سوخت خود را پیگیری کنید.

پیگیری از طریق سایت epolice.ir جز ساده‌ترین روش‌های پیگیری کارت سوخت است. برای این منظور به سایت Epolice.ir مراجعه کرده و سپس به قسمت درگاه خدمات الکترونیک نظامی و پس از آن به قسمت پیگیری کارت سوخت رفته اطلاعات پلاک و خودرو خود را وارد کنید. اگر کارت سوخت خودرو شما تولید شده باشد به شما کد رهگیری داده می‌شود که با مراجعه به سایت شرکت پست و استفاده از این کد، به شما نمایش داده می‌شود که کارت سوخت شما در چه مرحله‌ای قرار دارد. در این جا نیز اگر کارت سوخت شما تحویل شرکت پست شده باشد به شما کد رهگیری مرسوله داده می‌شود و با استفاده از این کد می‌توانید به سایت شرکت پست مراجعه کرده و رهگیری کارت سوخت را انجام دهید.

پیگیری کارت سوخت از طریق کد ملی

مالکان خودرو و موتور سیکلت به منظور پیگیری وضعیت کارت سوخت خود می توانند از چندین روش اقدام نمایند. در تمامی این مراحل باید کارت شناسایی صاحب وسیله نقلیه را همرا خود داشته باشند چرا که برای استعلام کارت سوخت به آن نیاز خواهند داشت. در حال حاضر امکان پیگیری کارت سوخت از طریق کد ملی به تنهایی وجود نداشته و تنها با داشتن کد ملی نمی توانید کار خاصی در این زمینه انجام دهید.

ثبت نام کارت سوخت خودرو تعویض پلاک شده

صاحبان خودروهای تعویض پلاکی اگر کارت بنزین ماشین، دریافت نکرده‌اند با استفاده از VIN می‌توانند برای کارت سوخت المثنی اقدام کنند.

پیگیری کارت سوخت ماشین صفر

اگر بعد از ۲۰ روز به هر دلیلی کارت سوخت اتومبیل خود را دریافت نکردید، می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید

پیگیری از طریق اینترنت

برای رهگیری و گرفتن کارت سوخت خودروی صفر خود می‌توانید به پایگاه اینترنتی epolice.ir، خدمات الکترونیکی انتظامی، مراجعه کنید. در این سامانه لازم است نوع و شماره پلاک خودرو را در بخش پیگیری صدور کارت سوخت، وارد کنید. در این سایت شماره مرسوله خود را بگیرید و وارد سامانه اداره پست شوید. شماره مرسوله را در بخش مربوطه وارد کنید. سامانه به شما آدرس منطقه پستی که کارت سوخت‌تان فرستاده شده را می‌دهد. یا اینکه می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. ابتدا وارد سامانه شوید و سپس با وارد کردن کد 16 رقمی شناسایی خودرو VIN، کارت خود را پیگیری کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص کد VIN، مقاله وین کارت خودرو چیست را مطالعه کنید. شماره vin کارت خودرو جدید در پشت آن و به صورت عمودی نوشته شده است.

پیگیری از طریق سامانه پیامکی

برای استعلام کارت سوخت از طریق پیامک، شماره VIN خودرو خود را به سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ بفرستید. ابتدا حرف v سپس * و در نهایت شماره VIN را وارد کنید: V*VIN

برای استعلام کارت خودرو از ناجا باید وارد صفحه استعلام کارت خودرو شوید. البته برای پیگیری کارت خودرو از ناجا باید وارد صفحه جداگانه دیگری شوید.

پیگیری از طریق تلفن

برای اطلاع از وضعیت صدور و گرفتن کارت سوخت خودروی صفر می‌توانید با پلیس ناجا به شماره ۸۱۲۴۰۵۱۴ و ۸۸۸۸۵۳۴۷ اقدام کنید. برای رهگیری ارسال کارت سوخت ماشین با اداره پست می‌توانید با شماره ۸۴۴۷۰۰۰۰ تماس بگیرید.

پیگیری حضوری

برای پیگیری حضوری باید به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنید.

ارسال نظر