همه چیز درباره فیدلیتی پرستیژ / خودروی جدید بهمن موتور را ببینید

فیدلیتی پرستیژ برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز ۱۴۰۲ رونمایی و معرفی شد.

بیستمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز در حال برگزاری‌ست و شرکت کنندگان در این نمایشگاه، محصولات جدید خود را به نمایش عمومی درآورده اند. در این بین، گروه بهمن مانند همیشه با دستانی پر در نمایشگاه حاضر شده و علاوه بر نمایش محصولات فعلی خود، نظیر دیگنیتی، ریسپکت و…، کراس اوور جدیدی را با عنوان فیدلیتی پرستیژ رونمایی کرده است. خودرویی بزرگ و پر آپشن با طراحی زیبا که رقیب مستقیمی برای تیگو ۸ پرو خواهد بود.

فیدلیتی پرستیژ چه خودرویی است؟

فیدلیتی پرستیژ در اصل جتور X۷۰ پلاس است که نسخه بزرگ تر و پر آپشن تر نسبت به X۷۰ S یا همان فیدلیتی پرایم خودمان به حساب می آید. برند جتور در سال ۲۰۱۸ توسط چری و با هدف جلب نظر قشر جوان تأسیس شد.

مشخصات فنی فیدلیتی پرستیژ

فیدلیتی پرستیژ در دو تیپ ۵ و ۷ نفره و با پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ نیز به بازار می آید. این پیشرانه، که با مهندسی AVL اتریش همراه است، ۱۹۷ اسب بخار را با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر (از دور موتور ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰) تولید می کند و توان خود را از طریق جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ های جلوی این کراس اوور می رساند. قوای محرکه فیدلیتی پرستیژ مشابه به ساختار پیشرانه در چری تیگو ۸ پرو مدیران خودرو است.

فیدلیتی پرستیژ می تواند با این پیشرانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کم تر از ۹ ثانیه ثبت کند و مصرف سوخت میانگین ۸.۱ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر برای نسخه ۷ نفره و ۷.۷ لیتر در نمونه ۵ نفره را داشته باشد. سیستم تعلیق فیدلیتی پرستیژ در بخش جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع چند اتصالی است.

ابعاد و اندازه های خودرو

فیدلیتی پرستیژ دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۷۲۴، ۱۹۰۰ و ۱۷۲۰ میلی متر است و فاصله بین دو محور آن ۲۷۴۵ میلی متر اعلام شده است. وزن خالص این خودرو در نسخه ۵ نفره ۱۶۱۹ و در مدل ۷ نفره ۱۶۴۲ کیلوگرم است. نسخه ۵ نفره دارای فضای بار ۴۳۸ لیتری است و این فضا در نسخه ۷ نفره در شرایطی که صندلی های ردیف سوم نیز باز باشند، به ۹۴ لیتر تقلیل می یابد.

امکانات ایمنی و رفاهی

از امکانات ایمنی و رفاهی فیدلیتی پرستیژ می توان به مواردی همچون سیستم کمکی ترمز، ترمز پارک برقی و اتوهلد، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل حرکت در سرپایینی، سیستم کنترل پایداری و کشش، ترمز اضطراری داینامیک، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم پایش باد تایر ها، دوربین عقب به همراه سنسور پارک جلو و عقب، سیستم آنتی ترپ، اتولایت، شش عدد کیسه هوا، سیستم تشخیص خواب آلودگی راننده، رادار نقطه کور، سیستم هشدار برخورد از عقب، سیستم هشدار حرکت بین خطوط، دستیار جلوگیری از برخورد در هنگام تغییر خطوط (LCA)، کروز کنترل تطبیقی، سیستم ترمز اضطراری پیشرفته (AEBS)، سیستم هشدار تصادف از جلو (FCW)، صندلی برقی راننده قابل تنظیم در ۶ جهت به همراه گرم کن و سردکن، صندلی برقی سرنشین قابل تنظیم در چهار جهت به همراه گرم کن و سردکن، تنظیم گودی کمر صندلی راننده (چهار حالت)، تریم چرم داخلی، حافظه صندلی راننده، نور محیط داخل کابین (Ambient Lighting)، صفحه نمایش لمسی ۱۰.۲۵ اینچی، دوربین ۳۶۰ درجه برای سهولت در پارک، دوربین ثبت وقایع رانندگی، هشت عدد بلندگو، چهار عدد پورت USB، سیستم هوشمند انتقال تصویر تلفن همراه به سیستم مولتی مدیا، کلاستر دیجیتال، دی لایت، فرمان دی کات قابل تنظیم در چهار جهت، حالات رانندگی اقتصادی و اسپرت و نرمال، سیستم هوشمند باز شدن اتوماتیک درِ صندوق (توسط حرکت پا)، درِ برقی صندوق عقب با قابلیت تشخیص مانع، سقف پانوراما، آینه های کناری جمع شونده اتوماتیک به همراه گرم کن و خوش‌آمدگویی، تغییر زاویه آینه های کناری به صورت خودکار هنگام حرکت به عقب، حافظه آینه های کناری، سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه به همراه دریچه برای سرنشینان عقب، سیستم کنترل تهویه مطبوع هوای مستقل برای ردیف عقب، دریچه در داخل باکس وسط برای سرد و گرم نگه داشتن، فیلتر تصفیه هوای داخل کابین، تصفیه هوا با یون منفی و… اشاره کرد.

رقبای بازار و زمان عرضه

فیدلیتی پرستیژ به طور مستقیم رو در روی فونیکس تیگو ۸ پرو و کمی بالاتر از KMC K۷ می ایستد و به غیر از این دو مورد، با برخی کراس اوورهای کارکرده کره ای نیز پنجه در پنجه خواهد شد. به نظر می رسد با توجه به سبک طراحی جذاب و خشن این خودرو و همچنین امکانات آن در کنار خوش‌نامی گروه بهمن در بین مشتریان، می توان جایگاهی خوب و موفق را برای فیدلیتی پرستیژ در بازار متصور شد. گفتنی است گروه بهمن به صورت رسمی زمان عرضه این خودرو را اعلام نکرده است، اما پیش بینی می شود فیدلیتی پرستیژ از اواخر امسال در خیابان ها و جاده های ایران تردد نماید.

منبع: اسب بخار
www.novin.com
www.novin.com
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها