ببینید / تصاویر سهند محصول جدید پارس خودرو لو رفت

پس از گذشت مدتی، عکس‌های رسمی از محصول تازه پارس خودرو به نام سهند منتشر شده است. در دی‌ماه سال قبل، در جلسه سالیانه مدیران گروه خودروسازی سایپا، نمونه نهایی این خودرو با لوگوی پارس خودرو برای اولین بار به نمایش درآمد.

ببینید / تصاویر سهند محصول جدید پارس خودرو لو رفت

اکنون که مدتی از شروع تولید آزمایشی سهند گذشته است، تصاویر گرافیکی آن توسط پارس خودرو منتشر شده است. همانطور که می‌دانید، سهند نسخه به‌روزرسانی شده و ارتقا یافته‌ای از سایپا ساینا است و به دلایلی قرار است با لوگوی ویژه پارس خودرو ساخته شود.

با توجه به پیش‌بینی شروع تولید انبوه این خودرو در مهرماه، امکان دارد که عرضه سهند در مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود. چندی پیش بود که سایپا فروش نسخه هاچبک کراس سهند به نام اطلس را آغاز کرد و در مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه، امکان انتخاب این مدل وجود داشت.

مشخصات فنی پارس خودرو سهند

هنوز مشخصات فنی این خودرو در سایت شرکت پارس خودرو بازگذاری نشده است اما به احتمال قوی پارس خودرو سهند، مانند سایپا اطلس، با موتور M15 GSI از سری M15 ارتقاء‌یافته مجهز خواهد شد که تغییراتی در سرسیلندر، هدرز، سیستم‌هایی نظیر دریچه گاز الکترونیکی، سامانه زمان‌بندی متغییر سوپاپ‌ها و غیره باعث بهتر شدن راندمان این خودرو شد. با این حال، این موتور همچنان 8 سوپاپ دارد و در کل توان تولید حدود 90 اسب بخار قدرت و 137 نیوتن‌متر گشتاور را داراست. اگرچه این موتور روی کاغذ مشخصات برجسته‌ای ندارد، اما به دلیل وزن تقریبا سبک خودروهای سری X200 گروه سایپا، عملکرد متناسب را در عمل ارائه می‌دهد.

منبع: خودروبانک
ارسال نظر