همه چیز درباره خودروی جدید بهمن / فیدلیتی پرستیژ چه امکاناتی دارد؟

فیدلیتی پرستیژ را می بایست نسخه قوی تر و فول آپشن تر پرایم دانست که با پشتوانه و تجربه ی خوب نسخه پرایم به بازار ایران عرضه خواهد شد.

شرکت بهمن موتور مشخصات فنی فیدلیتی پرستیژ را پس از اکران عمومی بیلبورد های این خودرو در سطح شهر تهران، در وبسایت خود منتشر کرد.

فیدلیتی پرستیژ را می بایست نسخه قوی تر و فول آپشن تر پرایم دانست که با پشتوانه و تجربه ی خوب نسخه پرایم به بازار ایران عرضه خواهد شد. با توجه به سابقه ی خوب فیدلیتی پرایم در بازار و خصوصا رضایت مشتریان از نسخه ارتقا یافته این خودرو (مجهز به جعبه دنده دو کلاچه تر) به نظر می رسد آینده ی خوبی پیش روی نسخه ی پرستیژ نیز باشد.

مشخصات فیدلیتی پرستیژ

فیدلیتی پرستیژ در دو تیپ ۵ و ۷ نفره و با پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ نیز به بازار می آید. این پیشرانه که با مهندسی AVL اتریش همراه است، ۱۹۷ اسب بخار را با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر (از دور موتور ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰) تولید می کند و توان خود را از طریق جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ های جلوی این کراس اوور می رساند. قوای محرکه فیدلیتی پرستیژ مشابه به ساختار پیشرانه در چری تیگو ۸ پرو مدیران خودرو است.

فیدلیتی پرستیژ می تواند تا با این پیشرانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۹ ثانیه ثبت کند و مصرف سوخت میانگین ۸.۱ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر برای نسخه ۷ نفره و ۷.۷ لیتر در نمونه ۵ نفره را داشته باشد. سیستم تعلیق فیدلیتی پرسایژ در بخش جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع چند اتصالی می باشد.

فیدلیتی پرستیژ چه مشخصاتی دارد؟

فیدلیتی پرستیژ دارای طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۴۷۲۴، ۱۹۰۰ و ۱۷۲۰ میلی متر بوده و فاصله بین دو محور آن ۲۷۴۵ میلی متر اعلام شده است. وزن خالص این خودرو در نسخه ۵ نفره ۱۶۱۹ و در مدل ۷ نفره ۱۶۴۲ کیلوگرم است. نسخه ۵ نفره دارای فضای بار ۴۳۸ لیتری بوده و این فضا در نسخه ۷ نفره در شرایطی که صندلی های ردیف سوم نیز باز باشند، به ۹۴ لیتر تقلیل می یابد.

امکانات ایمنی و رفاهی فیدلیتی پرستیژ

از امکانات ایمنی و رفاهی فیدلیتی پرستیژ می توان به مواردی همچون سیستم کمکی ترمز، ترمز پارک برقی و اتوهلد، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل حرکت در سرپایینی، سیستم کنترل پایداری و کشش، ترمز اضطراری داینامیک، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم پایش باد تایر ها، دوربین عقب به همراه سنسور پارک جلو و عقب، سیستم آنتی ترپ، اتولایت، شش عدد کیسه هوا، سیستم تشخیص خواب آلودگی راننده، رادار نقطه کور، سیستم هشدار برخورد از عقب، سیستم هشدار حرکت بین خطوط، دستیار جلوگیری از برخورد در هنگام تغییر خطوط ( LCA )، کروز کنترل تطبیقی، سیستم ترمز اضطراری پیشرفته( AEBS ) ، سیستم هشدار تصادف از جلو ( FCW ) ، صندلی برقی راننده قابل تنظیم در ۶ جهت به همراه گرم کن و سرد کن، صندلی برقی سرنشین قابل تنظیم در ۴ جهت به همراه گرم کن و سرد کن، تنظیم گودی کمر صندلی راننده ( ۴ حالت)، تریم چرم داخلی، حافظه صندلی راننده، نور محیط داخل کابین ( Ambient Lighting ) ، صفحه نمایش لمسی ۱۰.۲۵ اینچی، دوربین ۳۶۰ درجه برای سهولت در پارک، دوربین ثبت وقایع رانندگی، هشت عدد بلندگو، چهار عدد پورت USB ، سیستم هوشمند انتقال تصویر تلفن همراه به سیستم مولتی مدیا، کلاستر دیجیتال، دی لایت، فرمان دی کات قابل تنظیم در ۴ جهت، حالات رانندگی اقتصادی و اسپرت و نرمال، سیستم هوشمند باز شدن اتوماتیک درب صندوق (توسط حرکت پا)، درب برقی صندوق عقب با قابلیت تشخیص مانع، سقف پانوراما، آینه های جانبی جمع شونده اتوماتیک به همراه گرم کن و خوش آمد گویی، تغییر زاویه آینه های جانبی به صورت خودکار هنگام حرکت به عقب، حافظه آینه های جانبی، سیستم تهویه اتوماتیک دو گانه به همراه دریچه برای سرنشینان عقب، سیستم کنترل تهویه مطبوع هوای مستقل برای ردیف عقب، دریچه در داخل باکس وسط جهت سرد و گرم نگه داشتن، فیلتر تصفیه هوای داخل کابین، تصفیه هوا با یون منفی و… اشاره کرد.

منبع: اسب بخار
ارسال نظر