این خودروی صفر در معاینه فنی مردود می‌شود!

رئیس انجمن معاینه فنی استان تهران گفت: ترمزها و کمک فنر از جمله مواردی هستند که حتی نیسان وانت‌های صفر هم در تست آن مردود می‌شوند.

این خودروی صفر در معاینه فنی مردود می‌شود!

غضنفر طاوسی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد خودروهای کشور که واجد شرایط معاینه فنی هستند به مراکز معاینه فنی مراجعه نکرده‌اند، گفت: روشن نبود دوربین‌های معاینه فنی در جاده‌های مواصلاتی کشور باعث شده تا خودروهای فاقد معاینه فنی به راحتی در این جاده‌ها تردد کنند. وی افزود: خواب آلودگی راننده در کنار نقص فنی خودرو از عواملی بودند که در ایام نوروز باعث افزایش تلفات جاده‌ای شدند، به طور مثال اگر ترمز و یا کمک خودرویی که به مرکز معاینه فنی مراجعه کرده بود بررسی، تعمیر و تعویض می‌شد، موقع حادثه راننده می‌توانست خودرو را کنترل یا با سرعت کمتری واژگون شود. طاووسی با بیان اینکه بیشتر خودروهای ایرانی جدید خانواده پژو در بخش کاتالیزور رد می‌شوند، افزود: جنس کاتالیزورها تغییر کرده و نسبت به یک ده قبل ضعیف تر شده.

وی گفت: در خانواده پراید و ۲۰۶ هم سنسور اکسیژن از جمله مواردی است که معیوب است و میزان سوخت و الایندگی خودرو را بالا می‌برد. طاوسی با اشاره به اینکه کمترین مردودی برای خود ال ۹۰ است، گفت: در مقابل ال ۹۰، خودروی نیسان بیشترین مردودی را دارد به گونه‌ای که حتی نیسان‌های صفر کیلومتر هم دارای ۲ تا ۴ نقص فنی هستند. ترمز عقب نیسان وانت و حتی پیکان وانت، جزو مواردی است که در تست‌های ترمز رد می‌شوند که چرا به علت نشت روغن‌ها و تمام شدن لنت‌ها با ضعف چشم گیری مواجه هستند که این ضعف خود را به خوبی در تصادفات نشان می‌دهد. طاووسی با اشاره به اینکه خودروهای که ارتفاع خود را پایین آورده‌اند، مردود خواهند شد، ادامه داد: برش کمک فنر یا پایین آوردن به نوعی دست کاری خودرو محسوب می‌شود که این مورد در تست‌های معاینه فنی مردود می‌شوند.

ارسال نظر