منتظر عرضه خودرو در بورس نباشید!

سخنگوی شورای رقابت گفت: شورای رقابت عرضه خودرو در بورس را با اعلام رسمی متوقف کرد و به صورت رسمی نامه‌نگاری با بورس کالا انجام شد، تاریخ آن مشخص است، منتشر شده و چیز پنهانی نبوده‌ است.

منتظر عرضه خودرو در بورس نباشید!

اسماعیل شجاعی درباره اظهارات اخیر وزیر اقتصاد مبنی بر تکذیب عدم ادامه عرضه خودرو در بورس و رییس سازمان بورس مبنی بر ادامه داشتن عرضه‌ها گفت: آقایان صرفا نظر خود را مطرح کرده‌اند و برای مطرح کردن اظهارات افراد مشکلی نیست. اما سیاست شورای رقابت در جهت عرضه خودرو در بورس کالا نیست.

وی تاکید کرد: شورای رقابت عرضه خودرو در بورس را با اعلام رسمی متوقف کرد و به صورت رسمی نامه‌نگاری با بورس کالا انجام شد، تاریخ آن مشخص است، منتشر شده و چیز پنهانی نبوده‌ است.

سخنگوی شورای رقابت ادامه داد: باید توجه کنند که سیاست‌گذاری در خصوص بازار خودرو و تمام جزییات آن چه عرضه خودرو در بورس و چه واردات خودرو بر عهده شورای رقابت است و هیچ مقام و هیچ فردی دیگری نمی‌تواند درباره سیاست‌های بازار خودرو تصمیم بگیرد.

شجاعی با بیان اینکه علت اصرار افراد برای عرضه خودرو در بورس کالا باید از آنها پرسیده شود، گفت: شورای رقابت نظر خود را درباره عرضه خودرو در بورس کالا صراحتا اعلام کرده است و از شورای رقابت نباید پرسید که چرا عرضه خودرو در بورس کالا باید متوقف شود بلکه از آقایان باید پرسیده شود با چه مجوزی خودرو را در بورس عرضه کردند. باید در این باره از شورای رقابت کسب تکلیف می‌کردند و نظر شورای رقابت از ابتدا منفی بود و چنین مجوزی را هم نداده بود.

وی افزود: آنهایی که نسبت به عرضه خودرو در بورس کالا تصمیم گرفته بودند براساس منافع و دلایل دیگری تصمیم گرفتند و صلاحدید این افراد مورد قبول شورای رقابت واقع نشد.

سخنگوی شورای رقابت تاکید کرد: با این وجود این اظهارات اخیر هم به هیچ وجه عرضه خودرو در بورس نخواهیم داشت.

منبع: شرق
www.novin.com
www.novin.com
ارسال نظر