این خودروها در ۱۴۰۲ رونمایی می‌شوند + اسامی

به دنبال اعلام خبر رونمایی از ٩ خودرو جدید در سال جاری، به بررسی احتمال اینکه این خودروها کدام باشند، پرداخته‌ایم که پیش‌بینی می‌شود با توجه به آن، بازار خودروی کشور به سمت رقابتی شدن پیش خواهد رفت.

این خودروها در ۱۴۰۲ رونمایی می‌شوند + اسامی

هفته گذشته، سید رضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، ضمن تاکید بر اینکه خود نیز منتقد خودروسازان است، از رو به بهبود بودن این صنعت صحبت کرده و تصریح کرد: امسال حساسیت‌های خاص بر روی کیفیت، خدمات پس از فروش و رضایت مشتری اعمال خواهد شد. تولید ۹ خودروی جدید در سال جاری نیز در دستور کار است.

همچنین عبدالله توکلی لاریجانی- مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت - نیز تاکید کرده است که امسال سال تحول این صنعت خواهد بود و چندین خودروی جدید، در بازار داخلی معرفی خواهد شد.

به دنبال اعلام این اظهارنظرها و اطلاعاتی که پیش‌تر (در سال گذشته) توسط دو خودروساز بزرگ کشور ارائه شده و رونمایی از برخی از خودروها در سال ١۴٠٠ صورت گرفت، احتمال می‌رود که ٩ خودرو اعلامی توسط وزیر صمت خودروهای زیر باشند:

-ری‌را (ایران‌خودرو)
⁃ محصول پروژه TF21
⁃ نسخه پیشرفته‌تر وانت آریسان٢ (وانت آریسان سه منطبق بر استانداردها شرکت ایران‌خودرو)
⁃ اطلس
⁃ آریا
⁃ سهند
⁃ وانت جدید سایپا
⁃ کادیلا یا P90(تندر٩٠ ایرانی/سایپا-پارس‌خودرو)
⁃ واریانت (نخست خودروی اقتصادی سایپا بر پایه خودروی اقتصادی مشترک سایپا و ایران‌خودرو)

منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت روزگار خودرو هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد