درخواست ایران خودرو و سایپا از مردم بعد از گرانی ها

پرداخت مابه التفاوت برای خودروهای ثبت نامی، درخواست جدید ایران خودرو و سایپا از مشتریانی است که از آن ها خودرو خریداری کرده‌اند.

درخواست ایران خودرو و سایپا از مردم بعد از گرانی ها

طی نیمه دوم سال 1401، خودروسازان بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا محصولات خود را در بورس کالا عرضه کردند. تارا، دنا پلاس، پژو 207 و شاهین برخی از خودروهای فروخته شده در بورس کالا بودند. تمامی این خودروها با موعد تحویل 90 روزه و با قیمت رقابتی فروخته شدند. با این حال اکنون که زمان تحویل خودروها به مشتریان فرارسیده است، خودروسازان از مشتریان درخواست پرداخت مابه التفاوت خودرو را دارند.

درخواست برای پرداخت مابه التفاوت خودرو نخست توسط ایران خودرو آغاز شد. این شرکت در دعوتنامه‌ای که برای خریداران دنا پلاس و پژو 207 اتوماتیک از بورس صادر کرد، مبالغ اضافه‌ای را بابت تحویل خودرو خواستار شد. مابه التفاوت درخواست شده برای دنا پلاس حدود نه میلیون تومان و برای پژو 207 اتوماتیک حدود 13 میلیون تومان بوده است.

پس از چند روز، سایپا نیز درخواست مشابهی را برای خریداران شاهین از بورس کالا صادر کرد. بر این اساس خریداران سایپا شاهین از بورس کالا بایستی مبلغ 15 میلیون تومان را به شرکت بپردازند. این مبالغ مربوط به هزینه‌های قانونی خودروها از جمله شماره گذاری و بیمه شخص ثالث عنوان شده است.

مابه التفاوت بیشتر با اعلام قیمت جدید خودروها

البته تمامی مابه التفاوت خواسته شده مربوط به هزینه‌های قانونی نیست. برخی مشتریان از جمله افرادی که در شرایط فروش فوق‌العاده نیمه شعبان شرکت کرده‌اند، از درخواست ایران خودرو برای پرداخت مابه التفاوت خبر داده‌اند. این درخواست‌ها پس از اعلام قیمت جدید خودروها صادر شده است. برخی از این مبالغ از جمله برای دنا پلاس‌های عرضه شده در شرایط فروش فوق‌العاده به حدود 26 میلیون تومان می‌رسد.

برخی دیگر از کاربران که در شرایط فروش فوق العاده 27 اسفندماه برنده سورن پلاس شده بودند، از اعلام مابه التفاوت‌های چندباره خبر داده‌اند. تاکنون دو پرداخت مابه التفاوت پنج میلیون و هشتصد هزار تومانی و سه میلیون و 400 هزار تومانی برای آن‌ها صادر شده است. به نظر می‌رسد این درخواست‌ها تمامی ندارند، چرا که اکنون نیز دو درخواست دیگر برای پرداخت 11 و 2 میلیون تومان دیگر برای این مشتریان صادر شده است.

منبع: دیجیاتو
ارسال نظر