لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا در کارخانه

سرانجام مطابق بر دستور العمل شورای رقابت، جدول قیمت جدید خودروهای داخلی سایپا و ایران خودرو اعلام شد و بر این اساس کمترین میزان افزایش قیمت ۱۰ درصد و بیشترین آن ۴۲ درصد است.

لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا در کارخانه

فعلاً قیمت خودروهای داخلی و غیر مونتاژی اعلام شده است و در آینده نزدیک قرار است تا خودروهای مونتاژی هم توسط شورای رقابت قیمت گذاری شوند.

مطابق با دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت، علاوه بر بررسی کارشناسی صورت‌های مالی خودروسازان داخلی، معیار شاخص رقابت پذیری با بررسی خودروهای هم رده داخلی با همکاری تنها دانشکده تخصصی صنعت خودروی کشور (دانشکده و پژوهشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت) انجام شد و در این کارگروه از سازمان حمایت مصرف‌کننده و سایر ارکان صنعتی کشور نیز بهره گرفته شد.

بر اساس این گزارش، به طور میانگین افزایش قیمت محصولات دو خودروساز اصلی کشور ۲۹ درصد است و همچنان برخی از محصولات تا ۳۰۰ درصد پایین‌تر از قیمت بازار هستند.

در طرح جدید تخصیص یکپارچه خودرو امکان تخصیص خودرو بدون قرعه‌کشی فراهم آمده است و اکنون همه واجدان شرایط می‌توانند بدون قرعه‌کشی در خصوص دریافت خودروهای مدنظر با قیمت جدید بر اساس فهرست انتظار اقدام کنند.

لازم به ذکر است که میانگین افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا نسبت به قیمت قبلی ۲۹ درصد است.

قیمت های اعلام شده بدون در نظر گرفتن هزینه مالیات بر ارزش افزوده، بیمه، هزینه شماره گذاری و … است و برای مشتریان، این اعداد هم به قیمت های جدید اضافه خواهد شد.

در جدول زیر تغییرات قیمتی تولیدات ایران‌خودرو و سایپا و تفاوت قیمتی این محصولات با نرخ‌های بازاری آمده است.

www.novin.com
www.novin.com
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها