تخلفات زیر ذره‌بین پلیس / ۲ هزار دوربین جدید در جاده‌ها نصب می‌شود

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه سال گذشته ۴۲۴ نقطه ترافیکی پرخطر، ایمن‌سازی شد؛ گفت: متاسفانه در کشور ما، تولید ناوگان خودرویی و تولید گواهینامه همزمان با ایجاد زیرساخت‌ها نبوده و زیرساخت‌ها از میزان تولید خودرو و راننده، جا مانده‌اند.

تخلفات زیر ذره‌بین پلیس / ۲ هزار دوربین جدید در جاده‌ها نصب می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در نوروز امسال کاهش تلفات تصادفات بودیم که از فواید ایجاد این شورا بود. ما در وزارت راه وشهرسازی چند مسئولیت داریم و تلاش می‌کنیم مهم‌ترین آنها را که بهبود شرایط زیر ساخت‌ها است انجام دهیم.

امانی گفت: یکی از مشکلات ما عمر جاده‌های مواصلاتی است. به عنوان مثال جاده تهران- قم از سال ۵۷ ساخته شده و باید ۲۰ تا ۳۰ سال استفاده می‌شد اما هنوز در حال استفاده است و سطح سرویس این جاده به پایان رسیده است، به همین دلیل شاهد هستیم که در تمام طول هفته این جاده شلوغ است.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما، تولید ناوگان خودرویی و تولید گواهینامه همزمان با ایجاد زیرساخت‌ها نبوده و زیرساخت‌ها از این میزان تولید خودرو و راننده، جا مانده‌اند.

بیشتر بخوانید:

رئیس سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای ادامه داد: دومین بحث ما نقاط پرحادثه است که باید توجه داشت که این نقاط یک شبه ایجاد نمی‌شوند. هر جاده‌ای که ساخته می‌شود مهندس داشته و ایمن ساخته می‌شود اما به مرور زمان به دلایل متعدد ناایمن می‌شود و نقاط پرحادثه ایجاد می‌شود.

ایمن‌سازی نقاط پرخطر در جاده‌های کشور تا پایان سال

امانی با اشاره به تعداد نقاط حادثه خیز گفت: سال گذشته ۸۸۷ نقطه حادثه خیر ترافیکی در کشور شناسایی شد و تا پایان سال ۴۲۴ نقطه را برطرف کردیم و ان‌شاءالله تا پایان امسال سایر این نقاط برطرف می‌شود.ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی، ایجاد علائم، خط‌کشی‌ها، جداکننده‌ها و... نیز از جمله مسائلی هستند که دنبال می‌شوند.

امانی با بیان اینکه از هزینه کل ساخت هر جاده باید چهار تا شش درصد هزینه نگهداری کنار گذاشته شود؛ گفت: بر اساس نظرات کارشناسان، هزینه نگهداری ۲۳۰هزار کیلومتر جاده‌های کشور، ۲۳۰ هزار میلیارد تومان بوده و اخیرا به ۲۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: سال گذشته کارهای عمرانی بسیار خوبی در کشور انجام شد اما تنها به ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیدیم و تا ۲۸۰ هزار میلیارد تومان قطعا نرسیده‌ایم و این مبالغ جوابگوی ما نیست و ما هر روز نگران این اقدامات هستیم.

نصب دوربین‌های جدید ثبت تخلفات رانندگی در جاده‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما در راهداری زیرساخت هایی را که پلیس نیاز دارد به مرور زمان آماده خواهیم کرد. ان‌شاءالله به زودی دو هزار سایت دوربین جدید تا شهریور ماه به جاده‌های کشور اضافه می‌شود تا تخلفات توسط پلیس هوشمند بررسی‌شود.همچنین نیاز پلیس به پایگاه‌های بیشتر نیز بررسی می‌شود.

www.novin.com
www.novin.com
منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها