واردات خودروی جانبازان به بن بست خورد / ارزی نیست!

با آنکه سازمان توسعه تجارت ایران خواستار برآورد نیاز ارزی واردات خودرو در سال ۱۴۰۳ شده اما واردات خودرو جانبازان در انتظار تامین ارز از سوی بانک مرکزی است.

واردات خودروی جانبازان به بن بست خورد / ارزی نیست!

با آنکه رئیس سازمان توسعه تجارت ایران طی نامه‌ای خطاب به شرکت‌های وارد‌کننده خودرو از آنها خواست اطلاعات لازم برای جمع بندی و برآورد نیاز ارزی واردات خودرو در سال ۱۴۰۳ شده است اما همچنان واردات خودرو جانبازان در انتظار تامین ارز از سوی بانک مرکزی است.

گفتنی است سال گذشته آیین نامه مجوز واردات خودرو جانبازان ابلاغ شد، اما اجرای آن به دلیل تامین نشدن ارز اجرایی نشد و همچنان هم در تامین ارز واردات خودرو جانبازان ابهام وجود دارد.

آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور پیرامون واردات خودرو جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر توسط جانبازان و بنیاد شهید در حال پیگیری است و این آیین نامه در انتظار تامین ارز از سوی بانک مرکزی است.

شبکه ملی ایثارگران از ابتدای این موضوع کارگروهی متشکل از نمایندگان گروه‌های مختلف جانبازان تشکیل و پیگیری از موضوع را با ارسال نامه‌های مختلف به بنیاد شهید امور ایثارگران، سایر سازمان‌ها و مراجع مسئول و افراد موثر دولت در دستور کار قرار دادند.

بنیاد شهید هم نامه نگاری‌هایی با بخش‌های مختلف انجام داد و در نهایت با تلاش جانبازان و نظر مساعد دولت از جمله معاون اول رئیس‌جمهوری آیین نامه اجرایی واردات خودرو جانبازان ابلاغ شد، اما تاکنون به دلیل تامین نشدن ارز مورد نیاز اجرایی نشده است.

گفتنی است جانبازان در سال ۱۴۰۱ با حضور در نمازجمعه نامه‌ای به رئیس‌جمهوری در رابطه با این موضوع ارائه کردند و رئیسی هم دستورات لازم جهت پیگیری را صادر کرده است.

 

www.novin.com
www.novin.com
منبع: برنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها