یک خودروساز بزرگ این هفته واگذار می‌شود / صنعت خودرو در مسیر خصوصی سازی

مدیرعامل یک شرکت خودروساز که نخواست نامش فاش شود گفت: براساس شنیده‌ها طی هفته جاری با توافق سران قوا سهام یکی از دو خودروساز بزرگ به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

یک خودروساز بزرگ این هفته واگذار می‌شود / صنعت خودرو در مسیر خصوصی سازی

امید محمدی؛ زیان انباشت، دخالت و تصدی گری دولت توام با قیمت‌گذاری دستوری نفس صنعت خودرو را به شمارش انداخته است، پس از گذشته دو دهه از شعار «خصوصی‌سازی خودروسازان» ظاهرا دولت در موضع واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی قرار گرفته است. کارشناسان معتقد هستند در صورت تحقق واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی عقب ماندگی صنعت خودرو جبران و چالش لاینحل توسعه و سوددهی رفع خواهد شد.

مدیرعامل یک شرکت خودروساز که نخواست نامش فاش شود در مورد «خصوصی‌سازی خودروسازان» گفت: براساس شنیده‌ها طی هفته جاری با توافق سران قوا سهام یکی از دو خودروساز بزرگ به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، البته برای این واگذاری مجمع فوق العاده‌ای نیز در آن شرکت برگزار خواهد شد.

این مدیرعامل که نخواست نامش فاش شود در خصوص روند خصوصی‌سازی توضیح داد: «طی سه ماهه نخست سال آینده نیز یکی دیگر از شرکت‌های خودروساز دولتی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد. تحقق این موضوع می‌تواند به توسعه صنعت خودرو و سوددهی آن کمک شایانی کند.»

عباس علی آبادی وزیر صمت هفته گذشته اعلام کرده بود که واگذاری خودروسازان دولتی به بخش خصوصی براساس رقابت و مزایده انجام خواهد شد، به نظر می‌رسد که بزودی انتقال سهام دولت به بخش خصوصی انجام و باید منتظر برگزاری مزایده جهت واگذاری یک شرکت خودروساز دولتی طی روزهای پایانی امسال بود.

منبع: بازار
ارسال نظر