خودروی جدید با قیمت شوکه کننده وارد شد / شاین مکس در دسته لاکچری ها

نخستین محصول وارداتی ایران خودرو تحویل متقاضیان شد و در بازار خودرو در دسترس متقاضیان قرار گرفت.

خودروی جدید با قیمت شوکه کننده وارد شد / شاین مکس در دسته لاکچری ها

نخستین محصول وارداتی ایران خودرو در بازار خودرو آفتابی شد. شاین مکس محصولی از برند دانگ فنگ است که ایران خودرویی‌ها تصمیم گرفتند به عنوان نخستین محصول وارداتی خود شرایط حضورش در بازار خودروی کشور را فراهم کنند.

این خودروی سدان در سامانه یکپارچه با نرخ حدود یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان عرضه شد. اما بررسی‌های نرخ بازاری خبر از عرضه این خودرو با قیمتی حول و حوش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌دهد.

ایران خودرویی‌ها چند روز پیش خبر از تحویل نخستین سری شاین مکس به خریداران این خودرو دادند. البته ایران خودرو درحال‌حاضر تحویل مدل بنزینی این خودروی وارداتی را در برنامه دارد و درحال‌حاضر زمان تحویل مدل هیبرید این خودرو نامشخص است.

قیمت بازاری شاین مکس در حالی در حدود دو میلیارد تومان از نرخ عرضه شده در سامانه یکپارچه فروش بیشتر است که این خودرو فاصله قیمتی زیادی نیز با رقبای خود در بازار دارد و همین مسئله می‌تواند شانس انتخاب شدنش توسط مشتریان را تا حد زیادی کاهش دهد.

نخستین محصول وارداتی ایران خودرو در بازار باید با خودروهایی مانند فونیکس آریزو ۶ پرو، کی ام اس J۷، ریسپکت پرایم رقابت کند.

اما با توجه به فاصله قیمتی میان شاین مکس و رقبای این خودرو به نظر می‌رسد متقاضیان ترجیح دهند رقبای این خودروی وارداتی را انتخاب کنند.

کی ام سی J۷ با نرخ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی تا یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی نزدیکترین رقیب شاین مکس به لحاظ قیمتی است. فونیکس آریزو ۶ پرو با نرخ یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومانی تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی در رده بعدی قرار دارد و ریسپکت پرایم نیز با قیمتی حول و حوش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی تا یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومانی در رتبه آخر قرار دارد.

به نظر می‌رسد نرخ شاین مکس با توجه به تداوم عرضه از سوی ایران خودرویی‌ها با افت در بازار روبه‌رو شود. زیرا با این نرخ به نظر نمی‌رسد شانسی برای دلربایی از متقاضیان حاضر در بازار خودرو داشته باشد.

منبع: اقتصاد نیوز
ارسال نظر