اختصاصی روزگار خودرو؛

کاسبی جدید خرید خودرو از سایت خودروسازان / ۵ میلیون بده ماشین ثبت نامی بگیر!

اخیرا شرکت های خودروساز داخلی شرایط فروش جدید برای ثبت نام خودرو خارج از سامانه یکپارچه گذاشته‌اند.

کاسبی جدید خرید خودرو از سایت خودروسازان / ۵ میلیون بده ماشین ثبت نامی بگیر!

ثبت نام خودرو در سایت‌های خودروسازان همانطور که قبلا تجربه داشتیم به سرعت تکمیل ظرفیت می‌شود.

در این میان افرادی هستند که با دریافت مبالغی با وجود پر بودن ظرفیت سایت‌ها کار ثبت نام را انجام می‌‌دهند.

این افراد برای خودروهای داخلی مبلغی بین ۲ تا ۵ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

آنطور که به نظر می‌رسد ثبت نام خودرو شرایط عجیبی را تجربه می‌کند.

سامانه یکپارچه، بورس، نمایندگی‌ها و سایت خودروسازان به ۴ شیوه فروش خودرو تبدیل و باعث سردرگمی مردم و ایجاد بازار سیاه شده است.ثبت نام خودرو دهه فجر ثبت نام خودرو دهه فجر

شرایط فروش خودروسازان ویژه دهه فجر (خارج از سامانه یکپارچه)

سایپا پس از اعلام شرایط فروش کوییک و اطلس ویژه دهه فجر ۱۴۰۲، شرایط فروش زوتی DL۵‌ مدل ۲۰۲۳ را نیز برای متقاضیان عادی اعلام کرد. این شرایط بدون محدودیت انجام می‌پذیرد و سایپا دلیل برگزاری آن را ایجاد امکان ثبت‌نام متقاضیان با توجه به برنامه افزایش تولید خودرو اعلام کرده است. در این شرایط متقاضیان می‌توانند بدون محدودیت ثبت‌نام قبلی، اقدام به خرید زوتی DL۵‌ مدل ۲۰۲۳ با موعد تحویل ۹۰ روزه کنند. البته شرایط خاصی برای شرکت در این بخشنامه فروش نیز ذکر شده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

جزئیات فروش:

نام محصول قیمت موعد تحویل
اطلس G 399.731.000 90 روز پس از پذیرش
کوییک GX-L 363.266.000
کوییک GXR-L 374.720.000

زوتی DL۵‌ محصول وارداتی پارس خودرو ، شرکت زیرمجموعه سایپا است. این خودرو یک کراس‌اوور جمع‌وجور محسوب می‌شود و در کلاس خودروهایی همچون چانگان CS۳۵‌ پلاس، ام‌وی‌ام X۵۵‌ پرو و هایما S۵‌ قرار می‌گیرد. زوتی DL۵ همانند خودروهای یادشده، به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر مجهز است. سیستم انتقال قدرت این خودرو نیز به‌صورت دیفرانسیل جلو عمل می‌کند و گیربکس اتوماتیک CVT‌ این بخش را تحت مدیریت دارد. سیستم صوتی به‌ همراه نمایشگر با پشتیبانی از بلوتوث و مسیریاب، کروز کنترل، کیسه هوای راننده و سرنشین، پاور ویندوز، سانروف، سیستم تهویه دیجیتال، سیستم ورود و استارت بدون کلید، رینگ‌های آلومینیومی، تریم چرمی کابین و ترمزهای دیسکی برای چهار چرخ امکانات این خودرو را تشکیل می‌دهند.

شرایط شرکت در ثبت‌نام دهه فجر ۱۴۰۲ سایپا نیز به شرح زیر است:

خودرو قیمت موعد تحویل
زوتی DL5‌ 1.059.963.000 تومان 90 روز کاری

۱. محدودیت کد ملی برای ثبت‌نام‌ها اعمال خواهد شد. هر کد ملی صرفاً مجاز به ثبت‌نام یک دستگاه خودرو خواهد بود.

۲. حداقل سن متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال است. خریداران ملزم به ارائه گواهینامه خودرو حداقل پایه سوم هستند.

۳. امکان ثبت‌نام برای متقاضیان دارای پلاک فعال انتظامی (نصب روی خودرو) میسر نیست.

۴. متقاضی طی ۴۸ ماه گذشته نزد شرکت‌های سایپا و ایران خودرو و طی ۲۴ ماه گذشته از سایر خودروسازان ثبت‌نام و صدور فاکتور خودرو نداشته باشد.

نظرات مخاطبان روزگار خودرو درباره ثبت نام جدید خودروسازان

«من سه سالی هست دنبال اسم نویسی هستم موفق نمیشوم نمیدونم باید چه کارکنم»

«همش بازی بود از ساعت ۱۰ تا ۱۱ نمایندگی ها و دلال ها خرید زدن بعد سایت اومد بالا ظرف ۵ دقیقه پرشده و هیچکدام از درگاهها کار نمی‌کرد فقط پروسه انتخاب خودرو و پرداخت نقدی ۸ دقیقه طول می‌کشه بازی به تمام معنا میخان الکی بگن ما فروش گذاشتیم»

«ما مردم مسخره شدیم از همه طرف چرا؟تا ساعتده ونیم صبح سامانه سایپا باز نشد بعد که باز شد فقط وانت ثبت میکرد یازده به بعد که اومدیم ثبت نام کنیم گفتند ظرفیت تکمیله!الان بیشتراز دوماهه منتظر م که ثبت نام بشه اینم نشد.سامانه یکپارچه هم که قرق دلال هاست.من بازنشسته باید چکار کنم؟»

«ظرف ده دقیقه ظرفیت برای اطلس پورشد جالب تر این بود باآن زمان کم باید کل مبلغ را واریز میکردی بدونه اطلاع قبلی شدنی بود بگو سرکاری هست»

«سایپا فروش فوق العاده رو برای خودش گذاشته بود،سایتی که قرار بود ۱۰ صبح برای ثبت نام باز بشه تا ۱۱:۳۰ ارور داد بعد کلا ظرفیت تکمیل شد به همین راحتی،بعد میگن به مناسبت دهه فجر شرکت سایپا لطف کردند فروش فوری گذاشتند،خسته نباشید،درود به شرفتون»

ماجرای ثبت نام خودرو با ربات

برخی افراد اقدام به فروش ربات برای ثبت نام سریع خودرو می‌کنند.

به گفته این فروشندگان ربات مورد نظر مسیر ثبت نام را از ابتدا تا انتها با بالاترین سرعت ممکن پیش می‌برد و نیازی به دخالت ثبت نام‌کننده نیست.

قیمت این ربات‌ها نیز چیزی حدود ۹ میلیون تومان اعلام می‌شود.

به نظر می‌رسد که باید نظارت بیشتری روی این موضوع صورت گیرد و شرایط به گونه‌ای پیش رود که امکان ثبت نام آسان مردم برای خرید خودرو وجود داشته باشد.

ربات ثبت نام خودرو

ارسال نظر