فروش ۳۵ هزار خودرو ویژه دهه فجر / جزئیات را اینجا بخوانید

امروز دلال‌های خودرو خوشبخت‌ترین آدم‌ها هستند اما این خوشبختی در نهایت ۳ تا ۴ روز دیگر به پایان خواهد رسید و بازار با ریزش قیمت‌ها مواجه خواهد شد.بانک مرکزی نیز اعلام کرده در نیمه دوم سال میزان ارز خودروسازها را افزایش داده است.

فروش ۳۵ هزار خودرو ویژه دهه فجر / جزئیات را اینجا بخوانید

بانک مرکزی در ۶ ماهه دوم سال ارز پرداختی به خودروسازان مونتاژی را به میزان زیادی افزایش داد و حالا دو شرکت کرمان موتور و مدیران خودرو در دهه فجر ۳۵ هزار خودرو به بازار عرضه خواهند کرد.

نحوه عرضه این خودروها به صورت فروش قطعی و تحویل ۹۰ روزه است و بیش از ۱۰ مدل خودرو عرضه خواهد شد.

مصطفی جعفری مدیر بازاریابی کرمان موتور در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در خصوص این عرضه گفت: در ایام الله دهه فجر سبدی از محصولات کرمان خودرو به بازار عرضه خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم در بازار محصولات کرمان موتور قیمتها به میزان خوبی کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: به طور حتم زمان تحویل خودروها سال آینده خواهد بود و تلاش ما این است تا با بهترین شرایط محصولات خود را عرضه کنیم متاسفانه امسال ما به دلیل برخی مشکلات به خصوص تامین ارز نتوانستیم به برنامه تولید سالیانه خود برسیم ولی امیدواریم با توجه به مکاتبات و جلسات خوبی که با وزارت صمت داشتیم و کمک بانک مرکزی در تخصیص به موقع ارز، سال آینده تولید خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

مدیر بازاریابی کرمان خودرو در خصوص خودروهای وارداتی گفت: از سال‌ها قبل مجموعه کرمان خودرو نماینده هیوندای بود و با توجه به ارتباطاتی که با این شرکت کره‌ای داشتیم و مجهز بودن سیستم خدمات پس از فروش ما به دستگاه‌ها، قطعات و دانش تعمیر و نگهداری این خودرو اقدام به واردات محصولات این برند کره‌ای کردیم.

وی افزود: البته با توجه به محدودیت‌ها فقط توانستیم خودروهای کمتر از ۲۰ هزار دلار را وارد کنیم درحالیکه بیشتر خودروهای این شرکت بیش از این عدد نرخ دارند.

جعفری افزود: در صورت تامین ارز مشکلی برای واردات خودرو نداریم ضمن آنکه همزمان تلاش داریم تا عمق داخلی‌سازی خودروها را افزایش دهیم. اکنون نیز نمی‌توان به کرمان موتور یک خودروساز مونتاژی گفت زیرا در برخی خودروها بیش از ۵۰ درصد قطعات داخلی هستند خودرویی مانند J۴ را حتی خودمان تغییراتی در آن اعمال کردیم خودرو J۷ توسط مهندسان ایرانی که در ایتالیا تحصیل کرده‌اند طراحی شده است.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده علاوه بر تولید خودروهای جدید در حوزه واردات نیز نیاز عمده بازار را برطرف کنیم و برندهای جدیدی را وارد کشور کنیم.

منبع: برنا
ارسال نظر