واردات خودرو به کیش آزاد شد / اعلام جزئیات ثبت سفارش توسط کیشوندان

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: آیین نامه اجرایی واردات خودرو مختص جزیره کیش تدوین شده و منتظر تایید هیات مدیره سازمان منطقه آزاد است.

واردات خودرو به کیش آزاد شد / اعلام جزئیات ثبت سفارش توسط کیشوندان

وحید زارع فکری ضمن تاکید بر اینکه منطقه آزاد کیش از بن‌بست واردات خودرو رها شده است، اظهارکرد: فرآیند واردات خودرو عملا آغاز شده و کیشوندان می‌توانند از سامانه جامع تجارت برای ثبت سفارش اقدام کنند.

وی ادامه داد: به دلیل وارد نشدن خودروی خارجی و داخلی به کیش، این جزیره دچار مشکلاتی در این حوزه به خصوص ناوگان حمل‌ونقل عمومی شده است؛ در تلاشیم تا سهل گیرانه‌ترین حالت ممکن در چهارچوب قانون برای واردات خودرو به کیش اعمال شود.

وی با اعلام اینکه واردات خودرو به این منطقه با واسطه گری شرکت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد انجام می‌شود، افزود: شرایط واردات خودرو به کیش با گذشته متفاوت خواهد بود چرا که خودروهای وارداتی در گذشته پلاک مختص منطقه آزاد را داشتند اما هم اکنون پلاک ملی منطقه آزاد را خواهند داشت و باید شرایط ملی پلاک‌گذاری را داشته باشند.

وی با بیان اینکه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند نسبت به ثبت سفارش برای واردات خودرو اقدام کنند، اظهارکرد: طبق تغییراتی که در آیین نامه جدید ابلاغ شده است، خرید خودرو باید از شرکت‌های اصلی یا نماینده‌های رسمی حقوقی آنان انجام شود.معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه به ازای واردات هر خودرو به این جزیره باید یک خودرو از آن خارج شود، افزود: درخواست برای تبدیل تعدادی از خودروهای جزیره به پلاک ملی از هفته پیش آغاز شده و این فرآیند ادامه دارد؛ البته تبدیل پلاک خودروهای کیش به پلاک ملی شرایط خاصی دارد که باید استانداردهای لازم را کسب کند.

ارسال نظر