شوک خبری به بازار خودرو / قیمت ها چقدر تکان خورد؟

طرح فروش خودرو آن هم ۵ درصد زیر نرخ بازار، عاملی شده تا نرخ خودروهای داخلی شوک افزایش نرخ را تجربه کرده و شاهد رشد ۳۰ تا ۸۰ میلیون تومانی قیمت‌ها باشند.

شوک خبری به بازار خودرو / قیمت ها چقدر تکان خورد؟

دو هفته‌ای از اعلام طرح فروش خودرو با نرخ ۵ درصد زیر نرخ بازار می‌گذرد، هرچند خودروسازان با اطلاعیه‌هایی توضیحاتی در این رابطه دادند اما طرحی که هنوز به مرحله تصویب نرسیده و تاثیرات منفی خود را بر بازار گذاشته است به نحوی که با انتشار این خبر بازار خرید و فروش خودرو شاهد شوک افزایش قیمتی در انواع خودروهای داخلی و مونتاژی بوده است این درحالیست که طی یک ماه اخیر خرید و فروش در بازار راکد بوده و قیمتها تغییرات چندانی را تجربه نکرده‌اند.

فروشندگان خودرو معتقدند مقصر اصلی این افزایش قیمت‌ها وزارت صمت و البته خودروسازان هستند چرا که با اعلام این خبر و کاهش صدور فاکتور التهابات را در بازار ایجاد کرده و در نهایت می‌خواهند نفع اصلی افزایش قیمتها را از آن خود کنند. درحال‌حاضر بررسی بازار نشان می‌دهد خودروهای داخلی افزایش ۳۰ تا۸۰ میلیون تومانی را تجربه کرده‌اند چرا که کوئیک ۳۴۶ میلیون تومانی امروز با نرخ ۳۹۰ میلیون تومان نیز به فروش نمی‌رسد و فروشندگان منتظرند تا بازار شاهد افزایش نرخ بیشتری باشد و خریداران در انتظار فروکش کردن قیمت‌ها هستند.

همچنین دنا اتوماتیک از ۸۱۰ میلیون تومان به ۹۳۰ میلیون تومان رسیده است پژو پارس نیز با رشد ۶۰ میلیون تومانی نرخ ۵۹۰ میلیون تومانی را ثبت کرده است. البته باید این نکته را توجه کرد که به بازار شب عید خودرو نزدیک می‌شویم و لازم است مسئولان برای جبران اشتباه خود و کنترل بازار در آستانه بازار شب عید اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر