وزیر صمت خیال مردم را راحت کرد / نگران کیفیت خودرو نباشید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید به سمت برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی برویم، گفت: تعرفه واردات خودروهای برقی به کشور را به یک درصد رساندیم.

وزیر صمت خیال مردم را راحت کرد / نگران کیفیت خودرو نباشید

عباس علی آبادی روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از تاکسی‌های برقی پایتخت اظهار کرد: دانش برقی سازی در کشور سال‌هاست وارد شده اما در ورود و توسعه این خودروها غافل شدیم.

وی افزود: دولت سیزدهم مصمم است خودروهای برقی در ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرهای کشور فعالیت کنند و از سوی دیگر مردم را با مزایای استفاده از خودروهای برقی آشنا کند.

مردم نگران کیفیت خودروهای برقی داخلی نباشند

وزیر صمت تاکید کرد: به لحاظ کیفی خودروهای برقی تولیدی از بهترین‌ها در نوع خود هستند و خودروسازان نیز مسوولیت نگهداری و خدمات پشتیبانی این خودروها را بر عهده دارند لذا مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

علی آبادی تاکید کرد: با برنامه و دقت در مسیر برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی (تاکسی و اتوبوس) قرار داریم و در این زمینه خودرو سازان با دقت و کیفیت در حال تولید هستند.

هشت خودریو برقی داخلی بزودی رونمایی می‌شود

وزیر صمت با بیان اینکه بزودی هشت خودروی جدید برقی را رونمایی خواهیم کرد، گفت: این در حالی است که بسیاری از کارخانه‌های ماشین سازی دنیا تولید خودروهای بنزینی را تعطیل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه خودروهای برقی ۲ نسل دارند، افزود: خودروهای امروزی‌ به باتری‌های با راندمان بالا وابسته است و این باتری‌ها تا حدودی به کار کمک می‌کنند البته خودروهای امروزی بهترین نیستند اما جزو خوب‌ها هستند.

علی آبادی با اشاره به تعرفه واردات خودرو و اینکه سال‌هاست که گران است، اظهار کرد: ما تعرفه خودرو برقی را به یک درصد رساندیم تا ثابت شود دولت به فکر کمک به مردم است.

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خودرو های گازسوز خوب هستند و مزیت آنها برای کشور ما عدم مصرف بنزین است اما با این خودروها نمی‌توان هوای شهر را پاک کرد اما خودروهای برقی این مزیت را دارند که تولید آلودگی نکنند البته مسایل خاص خود را خواهند داشت و شهرداری باید به فکر چگونگی بازیابی باتری این خودروها باشد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر