پرفروش ترین خودروساز لوکس مشخص شد / بنز برد یا ب ام و؟

ب‌ام‌و با اختلافی زیاد با مرسدس-بنز پرفروش‌ترین خودروساز لوکس جهان شد. این خودروساز آلمانی در سال ۲۰۲۳ دو میلیون و ۲۵۳ هزار و ۸۳۵ دستگاه ماشین فروخت که ۷.۳ درصد از سال ۲۰۲۲ بیشتر بود. بنز سال گذشته دو میلیون و ۴۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه ماشین فروخت.

پرفروش ترین خودروساز لوکس مشخص شد / بنز برد یا ب ام و؟

بنز و ب‌ام‌و هر سال رقابتی نزدیک برای فروش بیشتر دارند، اما سال گذشته اختلاف دو شرکت زیاد بود. بنز می‌گوید به دلیل نداشتن قطعات و تغییراتی که باید برای ساخت مدل‌های جدید در کارخانه‌ها می‌داد نتوانست در ماه‌های آخر سال گذشته ماشین بیشتری به مشتریان تحویل دهد. آئودی با فروش یک میلیون و ۸۹۵ هزار و ۲۴۰ دستگاه در سال ۲۰۲۳ سومین تولیدکننده خودروی لوکس جهان شد.

نکته قابل توجه در آمار فروش خودروسازان لوکس در سال گذشته نزدیک شدن تسلا به این سه شرکت آلمانی است. تسلا با ۳۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۵۸۱ ماشین فروخت. این شرکت اکنون با فاصله‌ای کم چهارمین خودروساز لوکس جهان است. در صورتی که فروش تسلا در امسال به اندازه سال گذشته رشد کند، این شرکت می‌تواند رقیبی جدی برای ب‌ام‌و باشد.

هر سه خودروساز لوکس آلمانی در سال گذشته ماشین‌های الکتریکی بیشتری فروختند. ب‌ام‌و با ۹۲ درصد رشد نسبت به سال قبل ۳۳۰ هزار و ۹۵۶ ماشین الکتریکی فروخت. فروش ماشین‌های الکتریکی بنز هم با ۷۳ درصد افزایش ۲۲۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه بود و آئودی با ۵۱ درصد افزایش ۱۷۸ هزار دستگاه ماشین الکتریکی فروخت.

منبع: ایران جیب
ارسال نظر