واکنش پلیس به خبر روزگار خودرو / پلیس در فضای مجازی برای گواهینامه تبلیغ نمی‌کند

رئیس پلیس راهور اصفهان با تأکید بر اینکه پلیس در فضای مجازی برای گواهینامه تبلیغ نمی‌کند، گفت: هر گواهینامه‌ای که غیر از مسیر قانونی و سیر مراحل در آموزشگاه‌های رانندگی صادر شود، قطعاً جعلی است.

واکنش پلیس به خبر روزگار خودرو / پلیس در فضای مجازی برای گواهینامه تبلیغ نمی‌کند

روز گذشته خبری در روزگار خودرو با تیتر «بازار سیاه خرید و فروش گواهینامه» منتشر شد. در این خبر اعلام شد که برخی افراد با دریافت مبالغی گواهینامه پایه یک، دو و سه صادر می‌کنند. حال رئیس پلیس راهور اصفهان نسبت به این خبر روزگار خودرو واکنش نشان داده است.

برای مشاهده گزارش کامل اینجا کلیک کنید.

علی اصغر زارع، رئیس پلیس راهور اصفهان اظهار داشت: جعل گواهینامه‌های رانندگی به دلیل نداشتن سابقه قانونی هیچ فایده‌ای نداشته و حتی پیگیرد قانونی و قضائی برای دارنده گواهینامه جعلی دارد.

وی افزود: دارندگان گواهینامه جعلی و کسانی که در اسناد و نوشته‌های غیر رسمی ایجاد جعل می‌کنند؛ علاوه بر جبران خسارت به مجازات سنگین هم محکوم خواهند شد.

زارع بیان کرد: افراد اگر با گواهینامه جعلی تصادف کردند، وسیله‌ای که با آن مرتکب حادثه شده‌اند توقیف خواهد شد و به مراجع قضائی معرفی می‌شوند و هیچ حمایت بیمه‌ای نخواهند شد.

رئیس پلیس راهور اصفهان با تأکید بر اینکه پلیس در فضای مجازی برای گواهینامه تبلیغ نمی‌کند، تصریح کرد: هر گواهینامه‌ای که غیر از مسیر قانونی و سیر مراحل در آموزشگاه‌های رانندگی صادر شود، قطعاً جعلی است.

وی خاطرنشان کرد: جعلی بودن گواهینامه برای مأموران راهور با رؤیت گواهینامه و استعلام سیستمی به سادگی قابل تشخیص است، بنابراین شهروندان فریب جاعلان را نخورند و از طریق تماس با شماره ۱۱۰ آنها را به پلیس معرفی کنند.

زارع بیان کرد: کسانی که به کمک جاعلان گواهینامه‌های جعلی تهیه می‌کنند، با توجه به اینکه آگاهانه اقدام به اینکار می‌کنند، مجرم شناخته می‌شوند.

منبع: فارس
ارسال نظر